fot. TikTok/@giulia_cence
in

Wsadź do pralki gąbkę do mycia naczyń. Zniewalające efekty

Czy wiedziałeś o tym, że gąbka do naczyń może przydać się nie tylko w kuchni? Jak się okazuje, sprawdzi się ona idealnie na przykład podczas… prania!

Na czym dokładnie polegałoby jej zastosowanie? Ten trik z TikToka podbija sieć. Poznaj go i sprawdź także inne zastosowania gąbki, o których do tej pory nie miałeś pojęcia.

Gąbka do naczyń – niezwykłe zastosowania

Na TikToku możemy znaleźć mnóstwo filmików, które edukują i zapewniają nam sporą dawkę wiedzy.

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o pewnym triku z gąbką do naczyń. Może ona stać się niezbędnikiem nie tylko w kuchennym zlewie, ale także w pralce.

Wystarczy, że wrzucimy ją do prania razem z ubraniami. Dzięki temu w łatwy sposób pozbędziemy się z nich sierści zwierząt. Bez wątpienia będzie to ogromne ułatwienie dla właścicieli czworonogów, które bardzo linieją.

@giulia_cence #fyp #explore #viral #cleaning #cleaningtiktok #cleantok #cleanfreshhype #cleanfreshhype #cleaninghacks #laundry #laundryhacks ♬ Lovely Day – Bill Withers

Gąbka do naczyń sprawdzi się także jako pochłaniacz wilgoci. Włóż ją do lodówki – efekty będą zniewalające!

Jeśli masz w domu rośliny doniczkowe i przez przypadek je przelejesz, gąbka do naczyń umieszczona w doniczce zapobiegnie gniciu korzeni i sprawi, że roślina nadal będzie w świetnej kondycji.

W okresie grzewczym gąbka do naczyń może zapewnić również odpowiednie uszczelnienie. Wystarczy, że użyjemy kawałków gąbki i wetkniemy je w te miejsca, przez które wiemy, że ucieka najwięcej ciepła.

Potrzebujesz zimnego kompresu? Gąbka do naczyń w tym wypadku będzie naprawdę świetnym pomysłem! Zwilż ją, umieść w plastikowej torebce i wsadź do zamrażarki. Po wyjęciu będziesz mieć gotowy kompres, który skutecznie uśmierzy ból.

Podziel się tymi ciekawostkami z innymi!