fot. tiktok
in

Wstrząsające odkrycie rybaków. Mieszkańcy obawiają się najgorszego.

Rybacy z Chile dokonali odkrycia, które wstrząsnęło siecią. Mężczyznom udało się wyłowić ogromnego morskiego potwora. Miejscowi nie mogli uwierzyć własnym oczom, a część z nich boi się najgorszego. Ryby te mogą być zapowiedzią kataklizmu.

Wszystko miało miejsce w miejscowości Arica na północy Chile. Za pomocą dźwigu wyciągnięto tam 6-metrową rybę. Do sieci trafiło niezwykłe nagranie. Widzimy na nim, jak zahaczono jej głowę i wyciągnięto dzięki podnośnikowi. Następnym krokiem było przeniesienie jej na ląd.

Niezwykłe stworzenie

Ryba, o której mowa, to wstęgor królewski, zwany także królem śledziowym. Wiele osób wierzy w to, że zwiastuje on nadchodzące zagrożenie.

Jak wynika z doniesień, gdy dochodziło do trzęsienia ziemi i katastrofy elektrowni jądrowej w japońskiej Fukushimie w 2011 roku, w tamtejszych wodach pływało mnóstwo tych ryb.

„Wstęgory żyją zazwyczaj na dużych głębokościach. Przemieszczają się bliżej powierzchni, gdy ruszają się płyty tektoniczne” – czytamy w komentarzach pod nagraniem.

Część internautów nie mogło zrozumieć, dlaczego ryba w ogóle jest wyciąga na brzeg.

„To przerażające ale i niesamowite stworzenie” – dodaje ktoś inny.

Wstęgory żyją w głębinach, a na powierzchni pojawiają się wtedy, gdy są chore, umierają lub rozmnażają się. Ich ciało jest podobne do wstążki. Mają czerwoną płetwę na grzbiecie i dwie małe płetwy piersiowe.

Tamtejsze władze zajmują się obecnie ustaleniem, dlaczego wstęgor pojawił się w Arice.

Obejrzyj nagranie poniżej!

Źródło: ladbible,tiktok