fot. Facebook/Nadleśnictwo Lutówko, Lasy Państwowe
in

Leśniczy nie wierzył własnym oczom. Niezwykły widok w polskim lesie

W ostatnim czasie do sieci trafiło niezwykłe nagranie udostępnione przez leśniczego z Nadleśnictwa Lutówko. Możemy na nim zobaczyć pięć małych wilczków bawiących się w lesie. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Leśniczy spacerował, patrolując teren i natknął się na coś, co po prostu musiał nagrać. Autor nagrania podkreśla, że w pobliżu znajdowała się mama wilczków, ale nie została ona uchwycona na wideo.

„Wilki czują się u nas coraz lepiej. (…) Wadera – matka młodych była w okolicy, ale nie pozwoliła na udostępnianie swojego wizerunku” – przekazali pod nagraniem na Facebooku administratorzy profilu Nadleśnictwa Lutówko.

Spotkanie z wilkiem – co robić?

W ostatnim czasie wilki pojawiają się w lasach w województwie kujawsko-pomorskim, ale i w całej Polsce. Wzrost populacji tych zwierząt powinien zachęcić nas do zdobycia wiedzy na temat tego, jak się zachowywać w przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem. Taką wiedzę z pewnością miał leśniczy, który spokojnie nagrywał małe wilczki.

Wilki unikają kontaktu z człowiekiem, ale jeśli samica uzna, że jej potomstwo jest zagrożone, może nas zaatakować.

W przypadku spotkania z wilkiem powinniśmy pamiętać o tym, aby trzymać się z daleka, unieść ręce i machać nimi, co spowoduje rozprzestrzenianie się naszego zapachu. Warto też zacząć krzyczeć. Tym sposobem damy dzikiemu zwierzęciu znak, że jesteśmy człowiekiem. Jeśli to nie pomoże, leśnicy polecają rzucić czymś w wilka, najlepiej grudami ziemi, po czym oddalić się.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: o2.pl