in ,

Niezwykle śmiertelna choroba znów w Polsce. Nie ma na nią leku, wprowadzono już obostrzenia

W ostatnim czasie w naszym kraju pojawiła się fala przypadków wścieklizny. Polacy są mocno zaniepokojeni. Na Mazowszu wprowadzono już obostrzenia mające zapobiec jej rozprzestrzenianiu się.

Warto wiedzieć, że wścieklizną najczęściej zarażają lisy. Choroba przechodzi na inne gatunki, w tym zwierzęta domowe. Właściciele pupili powinni zdawać sobie sprawę z zagrożenia. Odnotowano już przypadek zakażonego kota.

Wścieklizna znów w Polsce

Na obecny moment wiemy o aż 40 przypadkach zarażonych zwierząt na Mazowszu. Czy to dużo? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie, ale weźmy pod uwagę fakt, iż choroba została praktycznie wyeliminowana w naszym kraju.

Na obszarze zagrożenia władze wprowadziły restrykcje, o istnieniu których powinien wiedzieć każdy. Mają one chronić zarówno zwierzęta, jak i ludzi.

Zabrania się organizowania masowych wydarzeń, w których uczestniczą zwierzęta narażone na wściekliznę, czyli psy i koty. Poza tym zakazane są także polowania. Zwierzęta domowe powinny być pilnowane i przebywać na zamkniętych wybiegach. Konieczne jest również zaszczepienie pupila na wściekliznę.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: goniec.pl