in

Wygląda jak zwyczajna ziemianka, ale jej środek jest niezwykły. Ten facet mieszka w niej już 30 lat

Z daleka może się wydawać, że tylko niewielki hobbit może mieszkać w tak małym domku. Jednak w rzeczywistości jest to rezydencja Amerykanina Dana Price.

Price zbudował ziemiankę własnymi rękami trzydzieści lat temu. Projekt budowlany kosztował go siedemdziesiąt pięć dolarów.

Są wszystkie zalety cywilizacji: ogrzewanie, piec do gotowania, jest toaleta i łaźnia, garaż na rower. Istnieje nawet połączenie mobilne i Internet.

Jedyny minus? – ubrania muszą być myte w rzece. Ale Dan nie jest tym szczególnie zmartwiony. Jest przyzwyczajony do takiego życia. Aby wieczorem nie było nudno, Dan dołączył do domu całą bibliotekę.

Amerykanin wynajmuje kawałek ziemi na której zbudował swój dom dla hobbitów. Kosztuje go to zaledwie sto dolarów rocznie.

„Głównym” miejscem pracy mężczyzny jest pobliski cmentarz, gdzie opiekuje się on grobami. Niewielka kwota zarobku wystarcza mu na opłacenie rachunków za prąd i komunikację mobilną. A także na jedzenie, a nawet nowoczesne gadżety lub narzędzia ogrodnicze.

Mężczyzna postanowił oderwać się od cywilizacji, czytając książkę Harlanda Hubbarda Payne Hollow. Bohater książki opuszcza hałaśliwe miasto i przenosi się do lasu, na łono natury. W tym czasie Price pracował jako fotoreporter i mieszkał w dużym domu w Kentucky. Zostawił w nim żonę i dwoje dzieci.

Teraz mężczyzna jest szczęśliwy, zawsze chciał żyć jak hobbit. Nie wyobraża sobie, jak można żyć całe życie, spłacając hipotekę. Lubi otaczającą przyrodę, prywatność i brak sąsiadów. Oprócz bycia dozorcą, Dan, pod pseudonimem Hoboartist, napisał książkę pod tytułem „My Tiny House”.

Niedawno sprzedał wszystkie kopie swojej książki. Dla elektronicznej wersji książki, a także dla rysowanych komiksów, Price założył witrynę, moonlightchronicles.com, gdzie sprzedaje je za pięć dolarów.

Po tym jak stał się sławny, często zaczęli do niego przychodzić dziennikarze i zwykli obserwatorzy.

Payne nie mieszka w swoim domu hobbitów przez cały rok, ale tylko od maja do października. Zimą jest tam bardzo zimno. Dlatego resztę roku spędza sobie na Hawajach, gdzie surfuje i wypoczywa.

Źródło: NBCNEWS / Youtube