in ,

Do sieci trafiło zdjęcie niezwykłej rośliny, która zadziwiła internautów – Wygląda jak koliber!

Octopus Prime, użytkownik Reddita, udostępnił to zdjęcie niezwykłej rośliny, a kiedy to zrobił, zadziwił internet.

To roślina, która wygląda jak koliber z origami.

Ponieważ roślina wygląda nietypowo – zdecydowanie nie jest ona czymś, co widzimy spacerując ulicami. Ludzie zastanawiali się co to jest, skąd się wzięło i dlaczego tak wyglądało.

Użytkownik SolitaryBee na szczęście znał odpowiedzi na pytania społeczności.

Okazało się, że roślina znana jest jako Green Bird Flower. Jego łacińska nazwa to Crotalaria cunninghamii.

Wraz z ciecierzycą i lucerną jest częścią roślin strączkowych i pochodzi z północnej części Australii, gdzie rozwija się wzdłuż piaszczystych wydm.

A oto najzabawniejsza część: w tym rejonie w ogóle nie ma kolibrów! Chyba dlatego zielony kwiatek próbuje to nadrobić.

SolitaryBee podziel się informacją, że jego kształt nie ma nic wspólnego z adaptacyjnym rozwojem ewolucyjnym, w który wielu ludzi na początku wierzyło.

Fakt, że kwiat wygląda dla ludzi jak ptak, nie mógł ewoluować adaptacyjnie, ponieważ jako odbiornik sygnału nie ma nic, co ludzie mogliby zrobić, aby zwiększyć sprawność jednostek, które wyewoluowały jako sygnał „wyglądać jak ptak” – objaśnił naukowo użytkownik.Chyba, że rdzenni Australijczycy w jałowej Australii hodowali lub sprzedawali roślinę, ponieważ wygląda jak ptak – kontynuował.

Zielony kwiatek nie jest jednak tylko ładnym widokiem, lecz ma właściwości lecznicze i jest bardzo przydatnym surowcem, który doceniają rdzenni Australijczycy. Stosowany jest do przemywania oczu i leczenia różnych infekcji.

Tak więc, podczas gdy Australijczycy polubili tę roślinę ze względu na jej oszałamiający i niepowtarzalny kształt, byłoby to dużym marnotrawstwem, gdyby nie korzystano z jej właściwości. Ta roślina oferuje dużo więcej niż piękny wygląd.

 
A jeśli chodzi o kształt zielonego kwiatu, to właśnie dzięki anatomicznej cesze roślin strączkowych posiada motylkowe kwiaty, które charakteryzują się nieregularnymi skupiskami pięciu płatków i większym płatkiem górnym zwanym sztandarem.
 
Darwin postawił hipotezę, że niezwykły kształt rozwinął się pod wpływem selektywnej presji zapylaczy pszczół, ale to nie znaczy, że pszczoły myślą, iż zapylają ptaka… Bo jeśli by tak było, roślina by nie przetrwała! Chociaż jest zadziwiająco podobny do kwiatu, większość ludzi nie pomyliłaby tej rośliny z ptakiem.
 
Patrząc na zdjęcie, doświadczamy symulakrum, które Google opisuje jako „obraz lub przedstawienie kogoś lub czegoś”.
 
Zasadniczo jest on podobny do iluzji, jakiej doświadczamy patrząc na obrazy trompe-l’oeil – nasze oczy próbują nas przekonać, że patrzymy na przedmiot, który rzeczywiście jest obecny, ale tak naprawdę nie jest.
 

 
Podziel się tym artykułem z przyjaciółmi i rodziną.