fot. tiktok @weddingfiesta , freepik.com
in

Cierpi na demencję. Tak zachował się na ślubie córki, łzy same cisną się do oczu

Demencja to nie tylko dotkliwe doświadczenie dla samej osoby dotkniętej tą chorobą, ale również dla całej rodziny i bliskich, którzy stają się świadkami stopniowej utraty tego, co kiedyś było tak oczywiste. Nie mogę oni pogodzić się z tym, że ukochana osoba ich nie poznaje. Dlatego też, gdy przychodzą momenty, że pamięć na chwilę powraca, w oczach pojawiają się łzy szczęścia. Przekonała się o tym pewna panna młoda!

Niezwykła chwila na jej ślubie

Film opublikowany na popularnym koncie TikToka o nazwie @weddingfiesta przenosi nas w świat niewyobrażalnej miłości i siły emocji. Ta niezwykła historia, która wzbudziła ogromne zainteresowanie użytkowników, skupia się na wzruszającym momencie, w którym panna młoda próbuje nawiązać więź z ojcem, cierpiącym na demencję.

Nagranie, które szybko stało się hitem w internecie, przekroczyło granice 18 milionów wyświetleń, wzbudzając ogromne poruszenie wśród społeczności TikToka. Widzowie nie mogli powstrzymać łez i byli poruszeni tym, co zobaczyli.

Malowanie może mieć niezwykłe korzyści dla osób z demencją. Ta forma arteterapii pozwala na wyrażanie emocji, pobudzanie kreatywności i zachęcanie do interakcji społecznych. Poprzez malowanie, osoby z demencją mają możliwość wyrażania się w sposób niwymagający słów, co może być szczególnie ważne, gdy trudno jest im wyrazić się werbalnie. Ponadto, malowanie stymuluje mózgowe połączenia i może wpływać na poprawę koncentracji oraz samopoczucia, przynosząc ulgę i radość w trudnych chwilach.

Tę wiedzę wykorzystała pewna panna młoda. Nie spodziewała się jednak, że malowanie sprawi, że ukochany tata pozna ją i powie, że ślicznie wygląda.

„Kochanie! (…) Wyglądasz prześlicznie!” – stwierdził mężczyzna, który nagle poznał swoją córkę.

Kobieta nie mogła ukryć łez. Każdy, kto obejrzy poniższe nagranie, z pewnością się wzruszy!

@weddingfiesta Bride’s father with dementia remembers his daughter on her wedding day! Very emotional! #wedding #bride #fatherdaughter #weddingtiktok #greenscreenvideo ♬ another love – ✨️

Podziel się tym niezwykłym wideo z innymi!