fot. poglądowe: freepik.com
in

Obcy facet chciał odwieźć dziewczynkę do domu. Wtedy zadała mu pytanie, po którym uciekał w popłochu

Każdy, kto widział, jak zareagowała ta dziewczynka, będąc w niebezpieczeństwie, uważa, że jest to godne pochwały.

Historie takie jak te niestety zdarzają się dość często. Dzięki odpowiedniemu zachowaniu dziewczynki tym razem nie doszło do tragedii, jednak pamiętajmy, że zło czyha na każdym kroku. Z tej historii możemy wysnuć bardzo przydatny trik, z którego powinien skorzystać każdy rodzic.

Szwedzki dziennik SVT poinformował o dziewczynce wracającej ze szkoły w gminie Falkenberg. Została ona zaczepiona przez obcego faceta. Zapewniał ją, że przyjechał po nią i wrócą razem do domu, i że został wysłany przez rodziców dziewczynki.

Z racji tego, że rodzice przed tym zajściem poinformowali córkę, że zawsze trzeba się upewnić, z kim ma się do czynienia, nie miała problemu z tym, jak powinna postąpić.

Poprosiła nieznajomego o to, aby powiedział jej ,,tajne hasło”. Mężczyzna jednak nie wiedział, jak ma na to odpowiedzieć i zdecydował się pojechać dalej, bez dziewczynki.

Sprawa ostatecznie trafiła na policję, która pogratulowała młodej osóbce za to, jak postąpiła.

To niezwykle istotne, abyśmy ostrzegali swoje dzieci. Na każdym kroku mogą one zostać zaczepione przez obcych ludzi, mogących je skrzywdzić.

Jeśli odpowiednio je na to przygotujemy, możemy uchronić swoje dzieci od zła. Koniecznie podzielcie się tą historią z innymi rodzicami!