in ,

Lublin: ksiądz zaczynał odprawiać mszę. Nagle stało się coś, czego nie zapomni do końca życia.

Z powodu koronawirusa wierni nie mogą gromadzić się w kościołach tak jak kiedyś. Jednak niektórzy nie mają z tym większego problemu, bo znajdują sposób na to, jak przywrócić to, co było dawniej.

Przekonał się o tym ksiądz z parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie – to, co zrobili jego parafianie, pozostanie w jego pamięci do końca życia.

Niezapomniane urodziny księdza

Arkadiusz Paśnik, który jest proboszczem, obchodzi urodziny 21 kwietnia. Parafianie postanowili, że zrobią coś, aby uczcić z nim jego święto, nie wychodząc z domu.

Kiedy ksiądz spojrzał na ławki, na których zawsze siedzieli parafianie, nie mógł uwierzyć w to, co widzi.

Kościół był pełen znajomych wiernych – jak to możliwe w czasie pandemii? Dzięki pomysłowości ludzi, którzy chcieli pokazać, jak ważny jest dla nich duchowny!

Wierni przyczepili w ławach swoje zdjęcia razem z życzeniami dla proboszcza. Akcja była możliwa do zrealizowania za pomocą Facebooka.

Organizatorem okazał się być jeden z młodszych parafian. Efekt końcowy sprawił, że ksiądz bardzo się wzruszył – nie sądził, że tak piękne mogą stać się jego urodziny w czasach koronawirusa.

Ksiądz o pięknej akcji parafian

,,Takich urodzin jeszcze nie miałem. Jestem szczerze wzruszony. Dziękuję wszystkim parafianom za ten piękny prezent. To wspaniałe, że w tych trudnych czasach ciągle czujemy się wspólnotą” – mówi proboszcz dla Faktu.

Każdy, kto brał udział w akcji, mógł zobaczyć reakcję księdza podczas mszy, która odbywała się online. To naprawdę wspaniałe!

 
,,Nigdy wcześniej nie urządzałem publicznych urodzin. Ale te zapamiętam do końca życia. Super to wszystko wyszło” – mówi wzruszony solenizant.
 
My również życzymy księdzu wszystkiego, co najlepsze i cieszymy się, że jego parafianie to prawdziwa wspólnota!
 
Podziel się tą wspaniałą historią ze znajomymi i bliskimi!

Źródło: Fakt, Fotografie: Facebook/Parafia pw. św. Michała Archanioła w Lublinie