in

Pracownicy Poczty Polskiej dostali podejrzaną paczkę. Gdy odkryli co jest w środku, zamarli ze strachu

Poczta Polska skierowała do Polaków ważny apel, z którym każdy z nas powinien się zapoznać. W ostatnim czasie w jednej z sortowni przesyłek na południu Polski doszło do sytuacji, która mrozi krew w żyłach.

Kiedy pracownicy spostrzegli, co wystaje z jednej z paczek, nie czekali ani chwili – wiedzieli, że muszą przejść do działania.

W Kielcach znaleziono węża w paczce

We wtorek 9 czerwca 2020 roku na terenie kieleckiej sortowni Poczty Polskiej pracownicy nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Okazało się, że w jednej z przesyłek jest wąż – natychmiast chwycili za telefon i zadzwonili pod numer odpowiednich służb.

,,Poszukujemy właściciela – choć jego odnalezienie jest mocno wątpliwe – gdyż zostało złamane prawo. Aktualnie obowiązuje zakaz wysyłania pocztą zwierząt kręgowych, do obrotu pocztowego dopuszczone są jedynie: owady, ptaki domowe i ozdobne. Ponadto przesyłki te muszą być odpowiednio oznaczone oraz zabezpieczone tak, aby zwierzęta podróżowały bezpiecznie” – informuje kielecki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Znaleziony wąż to boa tęczowy kolumbijski, pochodzący z rodziny dusicieli. Trzeba zaznaczyć, że nie zagraża on ludziom, jednak wysłanie go w paczce w ten sposób było niezgodne z obowiązującym prawem.

,,Dorosły osobnik, długości około 1,2-1,3 m. W przypadku tych gadów nie można dokładnie określić wieku, bo nie wiemy, w jakich warunkach przebywał wcześniej, w jakiej temperaturze, czy i jak był karmiony” – przekazuje Karolina Siedlecka-Kowalczewska, weterynarz, która na obecną chwilę opiekuje się wężem.

Póki co śledztwo nie zostało rozpoczęte, jednak Jarosław Sułek, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kielcach zamierza złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

,,Żywe zwierzęta powinno się przewozić w odpowiednich warunkach i za zezwoleniem. Takie węże powinny być przewożone w odpowiedniej klatce przez człowieka, w samochodzie, a nie w przesyłce pocztowej” – apeluje Jarosław Sułek.