in

Pojawił się nowy, bardzo bolesny i wstydliwy objaw COVID-19. Występuje tylko u mężczyzn.

Jak się okazało, mężczyźni mogą zupełnie inaczej przechodzić zakażenie COVID-19 niż kobiety. Naukowcy dokonali szokującego odkrycia, z którego każdy powinien zdawać sobie sprawę. Nowy objaw, który dotyczy tylko mężczyzn, jest bolesny i to właśnie on może okazać się tym, który zmusi do wizyty u lekarza.

Mężczyźni mogą mieć bardzo nietypowe objawy. Lekarze z San Antonio Uniformed Services Health Education Consortium udostępnili artykuł, z którego możemy dowiedzieć się o przypadku pewnego mężczyzny, u którego pojawił się bolesny obrzęk po tym, jak okazało się, że jest zakażony COVID-19. Aż trudno w to uwierzyć.

Nietypowe objawy u mężczyzny

W czasopiśmie „American Journal of Emergency Medicine” pojawiła się informacja o nietypowym przypadku. Pewien amerykański pacjent, po tym jak uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, zaobserwował u siebie opuchnięte jądra. 37-latek zmagał się z silnymi bólami, dyskomfortem, uczuciem gorąca w tym obszarze, miał gorączkę i kaszlał. Tydzień wcześniej, przed pojawieniem się nietypowego obrzęku, wystąpiły bardziej oczywiste objawy zakażenia.

Dzięki paracetamolowi i innym lekom przeciwbólowym mężczyzna doszedł do siebie. Niestety, nie wiadomo, czy tego typu objaw nie będzie mieć długofalowych konsekwencji. Dotychczasowe infekcje z rodziny wirusów SARS oddziaływały źle na plemniki. Niewykluczone zatem, że koronawirus stanie się przyczyną problemów z płodnością.

„Już w marcu profesor Li Yufeng i jego współpracownicy ze szpitalnego Centrum Medycyny Rozrodu w Wuhan opublikowali raport, w którym przypominali, że wirus SARS-CoV-1, który wywołał epidemię w 2002-2003 roku, powodował u mężczyzn zapalenie jąder prowadzące do poważnych uszkodzeń. Chińscy badacze byli zdania, że SARS-CoV-2 może powodować podobne powikłania. Jednak wówczas były to tylko założenia niepoparte dowodami naukowymi. Dzisiaj dzięki badaniom i opisanym przypadkom wiemy znacznie więcej na ten temat” – tłumaczy dr Marek Derkacz, specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog.

Źródło: Radio Zet