in

Dziwny kształt w środku polskiego lasu na mapach Google. Internauci nie wierzyli własnym oczom.

Na Mapach Google drzewa w jednym z polskich lasów ułożyły się w bardzo nietypowy kształt i szybko przykuły uwagę internautów. To po prostu niewiarygodne! Wyszło na jaw, że jest to dzieło lokalnych harcerzy.

Brzozy ułożone w nietypowy kształt

W środku lasu w Skwierzynach brzozy układają się w kształt harcerskiej lilijki. Zostały one posadzone dwa lata temu. Dziś efekt zwala z nóg. Możemy go obserwować na mapach Google.

Pomysłodawcy i wykonawcy przedsięwzięcia to oczywiście harcerze ZHR z 230 Gorzowskiej Drużyny Harcerskiej „Rysie” im. Andrzeja Romockiego „Morro”. W 2019 roku na terenie Nadleśnictwa Skwierzyna postanowili zasadzić 1500 brzóz. Drzewa specjalnie zostały ułożone w kształt ogólnoświatowego symbolu skautingu – harcerskiej lilijki.

Po dwóch latach robią ogromne wrażenie. W dodatku, może je zobaczyć każdy – wystarczy otworzyć Google Maps! Nadleśnictwo Skwierzyna w ostatnim czasie pochwaliło się tym niesamowitym rezultatem na swojej stronie internetowej:

„Ten widok już rozbudził nasze chęci i wizje odnawiania powierzchni leśnych w innych kształtach, przy kolejnych okazjach. Praca ta, nakładem stosunkowo niedużego zaangażowania organizacyjnego, przynosi trwały i wizualnie atrakcyjny skutek”

Tylko spójrzcie na zdjęcie poniżej:

Robi wrażenie, prawda? Podziel się nim ze swoimi znajomymi!

źródło: o2.pl, Zdjęcia Google Maps 2021