in

Nietypowe zjawisko w Polsce. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy, robi wrażenie.

Nagranie, które trafiło w ostatnim czasie do sieci, wstrząsnęło Polakami. Możemy na nim zobaczyć niezwykłe zjawisko w jednej z polskich miejscowości – żywioł szaleje na wodzie. To naprawdę niewiarygodne!

W poniedziałek 31 sierpnia 2020 roku doszło do zjawiska pogodowego, które jest naprawdę rzadko spotykane. To, co zarejestrowały kamery, wywołało prawdziwe poruszenie wśród internautów. O czym tak właściwie mowa?

Trąby wodne czy też inaczej wodne tornada powstają przez uformowanie się w chmurach wiru w kształcie leja. Występują one nad powierzchnią wody i istnieje możliwość, że się z nią połączą. Na początku wir jest zazwyczaj przezroczysty, jednak możemy wiedzieć, że mamy z nim do czynienia przez charakterystyczny ślad, który zostaje na wodzie.

Nagranie przedstawiające trąbę wodną w Ustce opublikowała w Internecie grupa lubuskich Łowców Burz. Widzimy na nim długi i cienki lej, który ciągnie się aż po ciemne chmury nad Bałtykiem.

Czy trąby wodne są tak niebezpieczne jak te lądowe? Jak się okazuje, mogą stanowić niebezpieczeństwo dla tych, którzy znajdują się w pobliżu. Kiedy tylko zetkną się z lądem, zazwyczaj od razu się rozpraszają.

Koniecznie zobaczcie to niesamowite nagranie poniżej i przekażcie je dalej!

Źródło: Gazeta