Zdjęcie ilustracyjne freepik.com
in

Jest uzależniona od jedzenia kamieni. „Uwielbiam ich chrupkość”

Teresa Widener, 44-letnia mieszkanka Bedford w Stanach Zjednoczonych, jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Jednak jej codzienne wyzwanie jest nieco nietypowe – jest uzależniona od…. jedzenia kamieni.

„Jestem uzależniona od jedzenia kamieni. Nie sądzę, abym przetrwała dzień bez kamienia. Uwielbiam ich zapach ziemi i chrupkość” – zwierza się kobieta.

Nietypowe uzależnienie

Niezależnie od kształtu czy formy, uzależnienia są zjawiskiem, które dotyka ludzi na różnorodne sposoby. Od klasycznych uzależnień od substancji, takich jak alkohol czy narkotyki, po nietypowe uzależnienia, które mogą wydawać się nieco dziwaczne. Jednym z takich niecodziennych uzależnień jest przypadłość Teresy Widener – 44-letniej Amerykanki, która codziennie spożywa niemal kilogram kamieni.

Kobieta miała po raz pierwszy zjeść kamień, mając 20 lat. Twierdzi, że to bardzo poprawia jej nastrój.

„Jeśli czuję się źle, jem dużo więcej, ponieważ to mnie pociesza” – przyznała w 2012 roku, rozmawiając z dailymail.co.uk.

Amerykanka pojawiła się w programie „Moje dziwne uzależnienie”, w którym zdradziła, że ma nawet ulubione smaki kamieni. Najbardziej lubi spożywać minerały z dodatkiem granitu.

Uzależnienie to odbija się na jej zdrowiu. Ma m.in. zniszczone zęby i skarży się na bóle brzucha. Rodzina Teresy boi się, że konsekwencje spożywania kamieni będą bardzo poważne.

Teresa Widener boryka się z rzadkim zaburzeniem odżywiania znanym jako zespół Pica. Polega on na sięganiu po rzeczy niejadalne, takich jak ziemia, szkło, surowa skrobia, lód czy nawet kamienie i spożywanie ich.

Lekarze póki co nie wiedzą, jaka jest przyczyna tego zaburzenia odżywiania, jednak często idzie ono w parze z niedokrwistością lub niedożywieniem.

Podziel się tą szokującą historią z innymi!

Źródło:radiozet.pl