in ,

13-latek z nietypowymi objawami koronawirusa – zrozpaczona mama apeluje!

Do podstawowych objawów koronawirusa możemy zaliczyć gorączkę, kaszel czy duszności. Są jednak objawy, o których niewielu ludzi wie, a ta niewiedza może stać się przyczyną tragedii.

Nietypowe objawy

Lewis mieszka razem ze swoją rodziną w Szkocji. Jest 13-latkiem, któremu przyszło zmierzyć się z koronawirusem. Jego objawy nie były jednak typowe – tym bardziej trudno było dociec, z czym tak naprawdę chłopiec się boryka.

Jego mama, Karen Simpson, na swoim Facebooku ostrzega teraz wszystkich rodziców przed tym, żeby nie lekceważyli niepokojących objawów.

Nie musi być to gorączka czy kaszel, aby mowa była o koronawirusie. U Lewisa objawy były naprawdę nietypowe i choć nikt z rodziny nie podejrzewał, że może walczyć z COVID-19, lekarze nie mieli co do tego wątpliwości.

,,Dzieci nie zawsze mają suchy kaszel […]. Nigdy wcześniej nie widziałam syna w takim stanie. To było straszne” – mówi zrozpaczona mama.

Lewis cierpiał na ból głowy, pojawiła się wysypka, a dopiero później także biegunka i wysoka gorączka. Temperatura w końcu wyniosła 40,5 stopni po 5 dniach od niepokojących objawów. W końcu rodzice zaczęli podejrzewać coś strasznego.

,,Na początku nie sądziliśmy, że to coś poważnego. Zakładaliśmy, że zaraz mu przejdzie” – tłumaczy Karen.

Gdy usłyszała diagnozę od lekarza, serce jej pękło i teraz robi wszystko, co w jej mocy, aby chłopiec wrócił do zdrowia. Nie sądziła, że te nietypowe objawy mogą ostatecznie zamienić się w prawdziwe piekło.

Lewis w szpitalu

 
Lewis został zabrany na oddział intensywnej terapii w szpitalu w Glasgow – jego stan był coraz gorszy. Lekarze przeprowadzili cztery testy na koronawirusa – ostatni wykazał obecność COVID-19.
 
Teraz jego mama ostrzega wszystkich przed niepokojącymi objawami, które nie są typowe – wysypka na dłoniach i stopach, a także przekrwione oczy!
 
Podziel się tym artykułem, żeby jak więcej osób wiedziało o nietypowych objawach!

Źródło: Gazeta pl eDziecko