in

Dziewczynka od lat wymiotowała, a lekarze nie umieli jej pomóc. Gdy w końcu odkryli przyczynę, rodzice postanowili ostrzec innych.

Dzieci często miewają bóle brzucha i gorsze dni, ale mała Mackenzie praktycznie od 6 roku życia bez przerwy odczuwała dolegliwości przewodu pokarmowego.

Ból brzucha, wymioty, zgaga i złe samopoczucie

Dziewczynka wymiotowała i cierpiała na uporczywe zgagi. Rodzice zabierali ją do lekarza, ale leki które przepisywał pomagały tylko na chwilę. Gdy je odstawiała, objawy wracały jeszcze silniejsze.

Mackenzie nie mogła żyć jak jej rówieśnicy. Dolegliwości przeszkadzały jej w chodzeniu do szkoły i nauce. Wciąż bolał ją brzuch i źle się czuła. Rodzice w końcu trafili na lekarza, który zamiast przepisać kolejne leki, przeprowadził serię badań.

Nietolerancja glutenu

Badania wykazały, że dziewczynka ma nietolerancję glutenu, który doprowadził do uszkodzenia ścian żołądka i uszkodzenia jelita cienkiego.
Rodzice nie mieli pojęcia, że córce szkodzi zwykłe jedzenie: pieczywo, makaron czy słodycze. A leki, które przepisywali jej lekarze tylko pogłębiały problem.

Mackenzie przeszła na dietę bezglutenową i jej życie całkowicie się odmieniło! W końcu zaczęła przybierać na wadze, może normalnie chodzić do szkoły i bawić się z koleżankami.
Rodzice obwiniają się, że nie od razu nie wymusili na lekarzu szczegółowych badań. Dzięki temu dziewczynka nie musiałaby tyle cierpieć.

Znasz kogoś kto ma podobne objawy? Udostępnij ten post, aby rozszerzać wiedzę o nietolerancji glutenu.