in ,

Pan młody chciał wykonać dla żony specjalny „taniec”. Teraz stanie przed sądem, powód rozkłada na łopatki

Wesele to uroczystość, która z pewnością każdemu przywodzi na myśl jakieś dobre wspomnienia, a już na pewno parze młodej. Jednak w tym wypadku było zupełnie inaczej. Pewne małżeństwo za swoje wesele musi płacić mandaty i czeka ich sprawa w sądzie. Poza tym policja zamierza ukarać niektórych gości weselnych.

W Szczytnie na Mazurach odbyło się wesele zdecydowanie inne niż wszystkie. Mogliśmy dowiedzieć się o nim z reportażu Anny Mioduszewskiej z „Wydarzeń”. Pasją Agnieszki i Wojtka są motocykle. Oczywiście ten fakt nie mógłby zostać pominięty na czas wesela. Aby uroczystość tej pary była udana, po mszy przez centrum Szczytna przejechała cała parada motocyklistów i zatrzymała się na skrzyżowaniu.

Tego nikt się nie spodziewał

Pan młody postanowił wsiąść na motocykl i zaczął wykonywać rozmaite akrobacje przy swojej wybrance. Mieszkańcy byli zachwyceni show i w sieci od razu pojawił się filmik. Policja jednak była innego zdania. Doszło do naruszenia przepisów, a poza tym funkcjonariusze nie uwierzyli w to, że przedsięwzięcie było całkowicie spontaniczne. Pan młody będzie miał sprawę w sądzie.

„Pani młoda usłyszała zarzut tamowania ruchu, bo stała na skrzyżowaniu. Pan młody dostał zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym innym niż kolizji” – tłumaczy dla Polsat News st. sierż. Izabela Cyganiuk z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Panna młoda od razu przyznała się do winy i wniosła o samoukaranie. Dostanie mandat 300 złotych. Pan młody za to stanie przed sądem. Cały pokaz trwał zaledwie dwie minuty, jednak według policji było to duże zagrożenie, szczególnie w chwili, gdyby np. jechała tamtą drogą karetka pogotowia. Całe show mogłoby się odbyć, gdyby wcześniej została uzyskana zgoda.

A co na to prawnik? Według niego rzeczywiście doszło do naruszenia przepisów, jednak kara jest zbyt wysoka. Powinno skończyć się na pouczeniu lub mandacie, biorąc pod uwagę okoliczności.

Jakby tego było mało, policja zamierza ukarać także gości weselnych, nawet tych, którzy nie mieli nic wspólnego z całym pokazem – za stanie w nieodpowiednim miejscu.

Źródło: Onet