fot. freepik.com
in

Żona odważyła się na szokujące wyznanie. Wtedy teściowa kazała jej zwrócić pieniądze za wesele

Nie ma wątpliwości co do tego, że społeczeństwo wymaga od nas stosowania się do pewnych zachowań, które utrwalają się przez lata i są uznawane za normę. I tak oto, jeśli znajdujemy się w związku, możemy spodziewać się pytań o to, kiedy planujemy ślub i dzieci.

Bliscy zawsze mają wobec nas pewne oczekiwania, a jeśli się do nich nie zastosujemy, pojawiają się rozmaite zgrzyty i spory. Przekonała się o tym na własnej skórze pewna para młoda, która miała zupełnie inny pogląd na świat niż rodzice.

Kara za niespełnione oczekiwania

Pewna użytkowniczka Reddita opowiedziała swoją historię, która w momencie przykuła uwagę internautów. Kobieta razem ze swoim mężem podjęła decyzję, że nie będą mieć potomstwa. Para jest 5 lat po ślubie, a teściowa wciąż nie może się pogodzić z tym, że na horyzoncie nie widać wnuczka lub wnuczki.

Na Reddicie czytamy:

„Mój mąż i ja nie chcemy mieć dzieci. Moja teściowa jest bardzo rodzinna, w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Odkąd się pobraliśmy, naciska na nas w kwestii dzieci. Zaczęła pytać o nasze plany powiększania rodziny dosłownie tydzień po naszych zaręczynach. Mój mąż zawsze zmieniał temat i nawet powiedział jej, że to nie jej interes. Ale pyta nas o to za każdym razem, gdy się widzimy. Wszystko, co robimy, kręci się wokół tematu dzieci. Trzy lata po naszym ślubie mój mąż powiedział: “Być może w ogóle nie będziemy mieli dzieci”, ale teściowa nie chciała o tym słyszeć. Rok później mój mąż miał wazektomię, a ja podwiązałam jajniki.”

Teściowa nie miała pojęcia o wykonanym zabiegu. Wszystko wyszło na jaw podczas rodzinnego grilla. Użytkowniczka Reddita w pewnym momencie wstała po piwo. Mama jej męża stwierdziła, że powinna pić raczej wodę, bo „przecież nigdy nic nie wiadomo”. Kobieta uznała, że tego już za wiele.

„Odpowiedziałam: “Jesteśmy prawdziwą rodziną od 5 lat”, i wzięłam łyk piwa. Mój mąż i ja roześmialiśmy się. Teściowa się zdenerwowała: “Cóż, nie będziecie PRAWDZIWĄ rodziną, dopóki nie będziecie mieli dzieci”. Na to mój mąż powiedział: “Mamo, dosyć tego”. Po jakichś 15 minutach jej tradycyjnych komentarzy w końcu wybuchłam: “On miał wazektomię. Ja podwiązałam jajniki. Nie będziemy mieli dzieci. Musisz przestać poruszać ten temat. Koniec, kropka”

Teściowa zaczęła płakać, a impreza w momencie się skończyła. To miał być jednak dopiero początek. Kobieta zaczęła masowo publikować linki mówiące o tym, że nie ma nic piękniejszego od macierzyństwa, a także memy o takim wydźwięku:

„Cóż, wygląda na to, że nie byłam wystarczająco dobrą matką, więc nie awansuję na babcię”.

To jednak na niewiele się zdało. Żona jej syna zupełnie sobie nic z tego nie robiła, więc nadszedł czas na podjęcie bardziej radykalnych kroków. Użytkowniczka Reddita opowiada:

„Powiedziała, że jest w stanie zakończyć ten temat, jeśli wraz z mężem odwiedzimy ją i wysłuchamy powodów, dla których “powinniśmy” mieć dzieci. Nie zgodziłam się i powiedziałam, że mamy dość tego, że narzuca nam ten temat. Teściowa na to: “Cóż, w takim razie nie jesteście gotowi na to, żeby być PRAWDZIWĄ rodziną. Chcę otrzymać zwrot pieniędzy za to, co wydałam na wasze wesele”. (To nie było dużo. Zapłaciła tylko jakieś 400 dolarów za kolację przed ślubem.) Rozłączyłam się”

Kobieta opowiedziała o wszystkim swoim przyjaciółkom.

„Niektóre z nich powiedziały, że zachowałam się niewłaściwie, przekazując teściowej informację o naszych zabiegach w taki sposób. Ale myślę, że teściowa nigdy nie porzuciłaby tematu dzieci, gdybym w końcu nie powiedziała tego w dosadny sposób. Czy mam rację?”

Internauci chętnie odpowiedzieli na pytanie kobiety:

„Wielokrotnie uprzejmie prosiłaś teściową, żeby zakończyła ten temat. W końcu musiałaś być dosadna. To ona zachowała się niewłaściwie, bo była nachalna i zażądała zwrotu pieniędzy za kolację weselną i powiedziała ci tyle nieprzyjemnych rzeczy.

Nie znoszę ludzi, którzy są nachalni w kwestii ważnych życiowych decyzji. To, czy będziecie mieli dzieci nie jest jej decyzją, to nie jej życie. Nie ma nic złego w tym, że nie chcesz mieć dzieci i nie zachowałaś się niewłaściwie gdy postawiłaś sprawę jasno. Poza tym tekst, że macierzyństwo to najwspanialsze powołanie kobiety jest seksistowski.

Ona zdecydowanie jest manipulatorką. Nic dziwnego, że w końcu wybuchłaś, skoro ona tak cię naciskała.

Nie wszyscy muszą się rozmnażać. Wyślij jej czek”

A wy? Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!