in

Robili remont w jednej z polskich szkół. To, co znaleźli w murach, wywołuje ciarki na plecach.

W jednej z polskich szkół doszło do niesamowitego odkrycia. Nikt nie mógł uwierzyć w to, co przypadkiem udało się znaleźć. Stało się to dzięki temu, że od jakiegoś czasu przeprowadzany jest tam radykalny remont.

Niesamowite znalezisko

Na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów w Lublinie dokonano odkrycia, które pozostanie w naszej pamięci na długo. Pracując na poddaszu, w jednym z filarów ekipa remontowa natrafiła na… egipską mumię, która mogła zostać przywieziona w dawnych czasach przez fundatora szkoły.

,,Ta specyficzna pamiątka była zamurowana w jednym z filarów na poddaszu. Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych odpowiednio zabezpieczyła znalezisko” – mówi Grzegorz Jędrek z lubelskiego urzędu miasta w rozmowie z „Kurierem Lubelskim”.

Jak to możliwe, że mumia znalazła się w szkole? Bardzo możliwe, że fundator szkoły August Karol Vetter przywiózł ją zza granicy. Był bowiem działaczem społecznym i filantropem. Żył w latach 1847-1907.

Póki co nie znamy dalszych losów mumii. Trzeba jednak przyznać, że to niesamowite znalezisko. Próbujemy sobie wyobrazić minę ekipy remontowej, która na nie natrafiła – z pewnością była bezcenna! Kto wie, ile jeszcze tajemnic kryje się w zakamarkach tej szkoły?

Jej remont ma potrwać do jesieni, a inwestycja kosztuje aż 12,5 mln złotych.

Podziel się tym ciekawym artykułem ze swoimi znajomymi!

Źródło: fakt.pl; Kurier Lubelski