in

Niepokojące wieści z Kalisza. To pierwszy taki przypadek w Polsce!

Choć od dawna było wiadomo, że koronawirusem można się zarazić po raz kolejny, do tej pory w Polsce nie było takie przypadku. Wydawałoby się to mało prawdopodobne, jednak pewien mężczyzna po przebyciu choroby zaraził się ponownie.

Mowa o mieszkańcu domu pomocy społecznej w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Mężczyznę wypisano ze szpitala, ponieważ wymaz dwukrotnie był ujemny.

Jednak po powrocie do DPS zaczął mieć znów niepokojące objawy – szybko okazało się, że jest znowu zakażony koronawirusem.

– Mieszkaniec domu pomocy społecznej ponownie zakaził się koronawirusem – informuje dyrektor szpitala w Wolicy Sławomir Wysocki.

Pensjonariusza kaliskiego domu pomocy społecznej hospitalizowano w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Dwa razy zrobiono mu wymaz i dwa razy był ujemny.

Po tygodniu od powrotu do domu pojawiła się u niego gorączka i ogólne złe samopoczucie. Ponownie zrobiono wymaz – był dodatni. Przewieziono go do szpitala w Wolicy, gdzie stwierdzono ponowne zakażenie. Dyrektor szpitala postanowił skomentować tę sprawę.

Dyrektor Sławomir Wysocki powiedział – „jest takie przypuszczenie, że wirus nie daje trwałej odporności. Albo wirus nie był do końca zwalczony w organizmie i wznowił swoja złą funkcję, albo doszło do ponownego zakażenia”.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: Onet.pl, PAP / miniaturka (przykładowa): Twitter