in

Minister zdrowia nie ma dobrych wiadomości. Spełnia się najgorszy scenariusz?

Minister zdrowia przekazał informacje, które mocno zaniepokoiły Polaków. Czwarta fala pandemii koronawirusa szaleje i w głowie rodzi się pytanie: ilu jeszcze zakażeń możemy się spodziewać? Prognozy nie napawają optymizmem.

Adam Niedzielski w rozmowie z „Faktem” opowiedział o tym, jak najprawdopodobniej sytuacja będzie wyglądać w najbliższych tygodniach.

Niepokojące prognozy

„W najbardziej pesymistycznym scenariuszu [będzie to – przyp. red.] zdecydowanie powyżej 20 tysięcy, nawet do 40 tysięcy” – tłumaczy.

Kiedy możemy spodziewać się szczytu czwartej fali?

„Spodziewamy się, że apogeum nastąpi na przełomie listopada i grudnia. […] Narasta wolniej niż przed rokiem ze względu na wysoką barierę odporności wynikającą z zaszczepienia bądź z przechorowania” – dodaje.

Minister wskazał te regiony, w których sytuacja wygląda najgorzej.

„Hospitalizacje kumulują się w trzech województwach: lubelskim, podlaskim, ale teraz także na Mazowszu z racji gęstości zaludnienia” – mówi.

Liczba zakażeń spowodowała także ponowne otworzenie tzw. szpitali covidowych.

„[Placówki – przyp. red.] tymczasowe już są systematycznie uruchamiane. Najlepszym przykładem jest Mazowsze, gdzie niedawno otwarto szpital tymczasowy w Ostrołęce, za chwilę zostanie uruchomiony szpital na lotnisku na Okęciu. Szpital Narodowy jest już bardzo realną opcją” – podkreśla minister zdrowia.

W dniu dzisiejszym, tj. 2 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowała o 4 514 nowych przypadkach koronawirusa. Zmarło 8 osób zakażonych COVID-19.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródła: Fakt