in

Lockdown w całym kraju? Padła konkretna data, Polacy wpadną w szał.

Dziennikarze RMF FM poinformowali, że w rządzie podjęto decyzję o wprowadzeniu lockdownu w Polsce. Nie jest to jednak oficjalna informacja. Jeśli nie dojdzie do poprawy sytuacji epidemiologicznej, możemy się tego spodziewać jeszcze w tym tygodniu.

Krzysztof Brenda nieoficjalnie ustalił, że lada moment będziemy mieć do czynienia z lockdownem. Wprowadzony ma zostać w sytuacji, jeśli w czwartek liczba nowych przypadków zakażeń przekroczy 25 tys.

Lockdown w Polsce

Jeśli te ustalenia zostaną potwierdzone przez rząd, będziemy mogli zapomnieć o regionalizacji obostrzeń. Zamiast czterech województw z zaostrzonymi restrykcjami, radykalne zmiany wprowadzone zostałyby w całym kraju.

W praktyce oznacza to, że doszłoby do zamknięcia niektórych sklepów w galeriach handlowych oraz do zawieszenia działalności hoteli, stoków narciarskich, basenów i innych obiektów sportowych.

Nadal otwarte byłyby m.in. sklepy spożywcze, apteki, drogerie, jak i również salony fryzjerskie i optyczne, banki, czy pralnie.

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej musieliby powrócić do nauczania hybrydowego.

RMF FM zwraca uwagę na to, że tendencja wzrostowa sugeruje przekroczenie granicy 25 tys. zakażeń już w tym tygodniu w czwartek.

Aktualizacja 17/03/2021:
W dniu dzisiejszym w Polsce odnotowano 25 052 nowych przypadków zachorowań oraz 453 zgony (z czego 103 bezpośrednio z powodu COVID-19, a 350 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami). Najwięcej zakażeń pojawiło się w województwie: mazowieckim, śląskim, małopolskim i wielkopolskim. Rząd postanowił natychmiast podjąć odpowiednie kroki.

Źródło: RMF FM, Rzeczpospolita