in

Policjanci odkryli to na posesji 69-latka. Trudno nie złapać się za głowę!

W zeszłym tygodniu w gminie Lipka w województwie wielkopolskim policjanci dokonali pewnego odkrycia, które szybko odbiło się głośnym echem. Okazało się, że na jednej z posesji znajduje się nielegalna domowa bimbrownia. Jej właściciel to 69-latek. Wiadomo już, co mu grozi.

Na posesji znaleziono nielegalny alkohol i aparaturę do produkcji trunków. Mężczyzna odpowiedzialny za powstanie bimbrowni został zatrzymany przez Policjantów z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki.

Nielegalna bimbrownia 69-latka

Funkcjonariusze odkryli, że starszy mężczyzna wyprodukował i przechowywał w swoim pomieszczeniu gospodarczym łącznie 470 litrów gotowego wyrobu alkoholowego. 69-latek tłumaczył się, że trunki powstają tylko na użytek własny i że czasami ofiaruje je swoim znajomym w zamian za okazaną mu pomoc.

Na posesji znajdowały się urządzenia do produkcji nielegalnego alkoholu, a także piętnaście 120-litrowych beczek z zacierem, półproduktem do wytwarzania trunków.

Mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku.

„Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia” – alarmuje policja.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Nie zapomnij podzielić się tą historią z innymi!

Źródło: zlotow.policja.gov.pl