in ,

Policja wkroczyła do akcji po tańcu państwa młodych. Szokujące sceny na weselu w Wielkopolsce.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się COVID-19, wprowadzono liczne obostrzenia, do których Polacy muszą przywyknąć. Nie wszyscy jednak zamierzają rezygnować z życia, które znali do tej pory.

W ostatnim czasie w jednej z sal bankietowych w Malanowie miało miejsce wesele, na którym pojawiło się 81 osób. Uroczystość zakończyła się wkroczeniem funkcjonariuszy policji.

Organizatorów wesela czeka surowa kara?

W sobotę po godzinie 19:00 policja pojawiła się na sali bankietowej w Malanowie. Ktoś złożył zawiadomienie, że doszło tam do nielegalnego zgromadzenia.

Policjanci wylegitymowali 81 osób – mowa o gościach weselnych, członkach zespołu muzycznego i obsłudze.

„Ten incydent będzie przedmiotem policyjnego dochodzenia. Wobec właściciela obiektu sanepid wydał decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych i zgromadzeń, decyzja ta miała rygor natychmiastowej wykonalności. W związku z tym wszystkie osoby obecne w lokalu musiały go opuścić” – przekazał oficer prasowy policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski.

Podczas interwencji, która trwała do godziny 23:00, nie doszło do żadnego incydentu. Nie wiadomo, jakie były tłumaczenia organizatorów wesela. Nielegalne zgromadzenie wiąże się ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, doprowadzając do powstania zagrożenia epidemiologicznego czy też do rozprzestrzeniania się, w tym wypadku, koronawirusa. Grozi za to nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP