in

Zarzucali jej nielegalne parkowanie w miejscu dla niepełnosprawnych. Jej odpowiedź zamknęła im usta.

Zdarza się, że osoby, które wyglądają na w pełni zdrowe, borykają się z poważnymi problemami, których na pierwszy rzut oka nie widać.

Pozornie wszystko jest w porządku – poruszają się, mówią, wykonują czynności w sposób, który nie odbiega od przyjętych norm. Jednak prawda dla nich jest inna – cierpią. I choć tego cierpienia nie widać dla przechodniów na ulicy, jest ono jak najbardziej widoczne w ich codziennym życiu.

Jedną z takich osób jest Yasmin Swift – 19-letnia dziewczyna, u której zdiagnozowano idiopatyczne nadciśnienie płucne. Dziewczyna ma poważny problem, ponieważ męczą ją intensywne duszności i nierzadko nie jest w stanie wykonać podstawowych czynności. Ostatnimi czasy, kiedy zaparkowała w miejscu dla niepełnosprawnych, ktoś oskarżył ją o to, że robi to nielegalnie. Yasmine czuła potrzebę odpowiedzenia na bezpodstawny zarzut.

Postanowiła, że napisze wiadomość na Facebooku. Przekazała w niej, że fakt, iż wygląda na zdrową wcale nie oznacza, że zdrową jest. Prosiła, aby nikt nie oceniał tego, jak postępuje, ponieważ nikt nie wie, ile sił potrzebuje, aby rano wstać z łóżka i zacząć nowy dzień. Borykając się z bólem i wątpliwościami, że któregoś dnia może to wszystko minąć. Z wątpliwościami co do tego, że kiedyś zamieni się w zdrową dziewczynę, która nie będzie już potrzebowała parkować w miejscu dla niepełnosprawnych.
 

Wierzymy, że Jasmine, kiedyś poczuje się w pełni zdrową osobą. Bierzmy zawsze pod uwagę, że w każdej sytuacji mogą kierować nami pozory. Nic nie jest tak oczywiste, jakim się wydaje. A już na pewno nie człowiek i jego problemy, które często ukrywa przed światem, co nie oznacza, że ich wcale nie ma.