fot. youtue/ CBS News
in

Sąsiad wezwał policję – Nikt nie spodziewał się, że funkcjonariusze tak zareagują na zabawę dzieci.

Nie od dziś wiadomo, że dziecięce pomysły bywają różne. Jeśli jednak dodamy do nich wyobraźnię i możliwości osób dorosłych, tworzone są rozwiązania, umożliwiające doskonałą zabawę w najlepszym wydaniu.

Właśnie tak było całkiem niedawno w Ashewille, niewielkiej miejscowości położonej w północnej Karolinie, w Stanach Zjednoczonych. To tam, na poboczu drogi powstała ogromna zjeżdżalnia, która miała przynosić radość nie tylko małym brzdącom, ale również ich opiekunom. Pomysł spodobał się wszystkim – z wyjątkiem jednego, uciążliwego sąsiada, któremu przeszkadzał hałas, a dodatkowo martwił się on o bezpieczeństwo i możliwość parkowania samochodów. Z tego powodu postanowił wezwać policję, aby ostatecznie rozprawić się z uczestnikami ulicznej zabawy.
Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ich reakcja zaszokowała i rozbawiła niemalże wszystkich mieszkańców. Dokładnie obejrzeli gigantyczną zjeżdżalnię i zamiast zareagować mandatem, czy prośbą o złożenie nieplanowanego urządzenia, z ochotą wsiedli na pontony i dołączyli się do wspaniałej zabawy.

„Gdy przyjechaliśmy na miejsce, byliśmy mocno zaskoczeni kreatywnością mieszkańców. Dokładnie obejrzeliśmy jednak zjeżdżalnie i przekonaliśmy się, że nie stanowią żadnego problemu, utrudniającego poruszanie się samochodów. Dlatego postanowiliśmy zostawić ją w takim miejscu, jakim się znajdowała i sami przekonać się, jak wielką zabawę i radość może dawać” – mówi jeden z funkcjonariuszy, który jako pierwszy zdecydował się dołączyć do miejskiej zabawy.
Filmik, z tego wydarzenia bardzo szybko pojawił się w Internecie, a przyjaźni policjanci, zyskali ogromną sympatię, nie tylko wśród mieszkańców Ashewille. Jak wspomina jeden z nich:
„To, co zrobili funkcjonariusze policji przywraca wiarę w ludzi. Wspólna zabawa z naszymi dziećmi, pokazała, jak dobra może być policja i dała świetny przykład najmłodszych. A serdecznego sąsiada, któremu przeszkadza nasza zjeżdżalnia – serdecznie zapraszamy! Może jak sam spróbuje, zobaczy, że można mieć z tego prawdziwą radość, której tak często brakuje w dorosłym życiu!”
Jak więc widać, istnieją pozytywne momenty, przywracające wiarę w ludzi i możliwość porozumienia się pomiędzy jakimikolwiek podziałami. Zabawa ze zjeżdżalnią połączyła wielu sąsiadów i dała niespotykaną możliwość zacieśnienia więzów społecznych.