fot. freepik
in ,

Kaszel 7-latki nie ustępował od 20 dni. Lekarze dokonali szokującego odkrycia w jej płucach

Na przestrzeni ostatnich lat medycyna nieustannie dostarcza nam historii pełnych niewiarygodnych zwrotów akcji. Niektóre z nich są prawdziwie zaskakujące, tak jak w przypadku 7-letniej dziewczynki z Paragwaju, której kaszel trwający niemal trzy tygodnie okazał się spowodowany przez coś zupełnie nieoczekiwanego.

Niekończący się kaszel u dziecka

7-letnia dziewczynka została przyjęta do szpitala w mieście Encarnacion w Paragwaju z powodu uporczywego kaszlu, który utrzymywał się nieprzerwanie przez 20 dni. Zarówno jej zaniepokojeni rodzice, jak i zatrudnieni lekarze nie byli w stanie określić przyczyny tego stanu.

Po przeprowadzeniu bronchoskopii, procedury pozwalającej na bezpośrednie oglądanie dróg oddechowych, lekarze dokonali szokującego odkrycia. W płucach dziewczynki znajdowało się ciało obce, które zablokowało jej drogi oddechowe. Po usunięciu tego przedmiotu, wszyscy byli zdumieni, gdy okazało się, że jest to… zakrętka od pasty do zębów.

Poprawa stanu dziewczynki

Lekarze, którzy przeprowadzili operację, udostępnili te informacje na swoim profilu na Facebooku, informując o poprawie stanu dziewczynki. Dodali również, że dziewczynka była naprawdę szczęściarą: „Uratowała ją szybka reakcja medycznego zespołu interwencyjnego”.


Ta historia służy jako przypomnienie dla nas wszystkich o znaczeniu dokładnych badań medycznych, nawet wtedy, gdy symptomy mogą wydawać się niegroźne.