in

W Tatrach zastrzelono niedźwiedzicę z młodym. Powód rozłożył internautów na łopatki.

W ostatnim czasie w Tatrach doszło do czegoś, co wywołało prawdziwą burzę w sieci. Zastrzelono niedźwiedzie, które zaczęły zbliżać się do jednego z popularnych hoteli górskich w Dolinie Wielickiej.

Całe zajście miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. W mediach społecznościowych słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiła się informacja, że niedaleko „Śląskiego Domu” spacerowała grupa niedźwiedzi. Na parkingu hotelowym zabito matkę z młodym, dwójka pozostałych uciekła z powrotem w stronę lasu.

Zabite niedźwiedzie

Nie od dziś wiadomo, że w górach musimy być ostrożni. Spotkania z niedźwiedziami zdarzają się dość często. W 2019 roku w Wysokich Tatrach pojawiło się 700 sytuacji tego typu.

Władze miasta były za tym, żeby odstrzelić zwierzęta. Warto zaznaczyć, że niedźwiedzie brunatne są pod ochroną.

„Zgodnie ze słowacka ustawą o ochronie przyrody i krajobrazu ministerstwo w uzasadnionych przypadkach decyduje o przyznaniu odstrzału tych zwierząt. Każdy wniosek jest oceniany na podstawie ekspertyz” – zaznacza PAP.

Spotkania z niedźwiedziami zdarzają się również w północnej części Tatr. Przyrodnicy odstraszają zwierzęta gumowymi pociskami. Warto zadać sobie pytanie: czy w tym przypadku nie mogło być podobnie? Czy konieczne było zabicie matki z młodym? W sieci aż zagrzmiało.

A Wy? Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: pap