fot. Facebook/Vysoké Tatry
in

Na słowackiej stacji kolejowej pojawił się nietypowy gość. Pasażerowie zastygli w szoku

Na Słowacji w miejscowości Stary Smokowiec doszło do czegoś, co z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Pasażerowie oczekujący na swój przejazd mogli zaobserwować buszującego w śmietniku niedźwiedzia.

Całe zajście miało miejsce w minioną niedzielę wieczorem. Do sieci trafiły nagrania, internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Niedźwiedź na stacji kolejowej

Co jakiś czas zdarza się, że człowiek może spotkać dzikie zwierzę w miejscu publicznym. Tak właśnie było w tym przypadku. Na stację kolejową przyszedł mały niedźwiedź, który szukał jedzenia. Zupełnie nie zwracał uwagi na czekających na swój pociąg pasażerów.

W sieci na kanale Portalu Górskiego pojawiło się nagranie ze Starego Smokowca, na którym możemy zobaczyć młode zwierzę zaglądające do śmietnika. Tuż obok siedzi mężczyzna wyraźnie rozbawiony całą sytuacją.

Obecny okres jest typowy dla poszukiwań jedzenia przez niedźwiedzie, dlatego często można je spotkać w górach. Po słowackiej stronie jest ich o wiele więcej niż po naszej.

„Przypominamy, że w przypadku spotkania z niedźwiedziem nie należy ulegać panice. Jeżeli to możliwe, trzeba spokojnie się oddalić. Nawet zaniepokojone zwierzę z reguły szybko się uspokaja, gdy człowiek zamanifestuje chęć odejścia” – tłumaczą przyrodnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Takich przypadków jak ten jest dużo więcej. Niedźwiedzie tracą lęk przed ludźmi i pojawiają się w miejscach przez nich zamieszkałych. Trzeba być ostrożnym!

Źródło: o2.pl