fot. freepik.com
in

Zobacz jakie symptomy towarzyszą niedoborowi witaminy D – Nie ignoruj tego!

Witaminę D pozyskujemy z syntezy cholesterolu i światła słonecznego, które organizm przetwarza na hormon.

Coraz więcej przybywamy w zamkniętych pomieszczeniach bez kontaktu z naturalnym oświetleniem. Dlatego niedobór witaminy to staje się pośrednio przyczyną chorób cywilizacyjnych.

Przez lata straszono nas słońcem, nakazano stosowanie kremów z filtrami, tymczasem jak się okazuje skrajnie groźniejszy dla naszego zdrowia jest brak słońca.

Niedobór witaminy D – Objawy

Zobacz jakie objawy powinny skłonić Cię do laboratoryjnego sprawdzenia poziomów witaminy D w swoim organizmie.

Chorowanie

Jedną z najważniejszych ról witaminy D jest zapewnienie nam odporności i wspieranie systemu immunologicznego. Jeśli ktoś obok ciebie kichnie a Ty zaraz jesteś chory/a to znaczy, że Twój organizm kompletnie nie radzi sobie z bakteriami i wirusami i niemal pewne, że w Twoim organizmie brakuje witaminy D.

Zmęczenie

Ciągłe zmęczenie to typowy objaw deficytów witaminy D, szczególnie szybko pojawia się u kobiet.

Ból ortopedyczny

Witamina D wspiera nasze kości. Pomaga przyswajać wapń, dzięki któremu są one silne i mocne oraz gęste. Ból kości, ból w dole pleców, stawów to niemal pewne braki witaminy D.

Depresja

Badania dowiodły, że źródłem tendencji do rozwoju depresji jest niedobór witaminy D. Dlatego właśnie pacjentom zaleca się suplementację w trakcie leczenia.

Słabe gojenie ran

Witamina D jest odpowiedzialna za walkę ze stanami zapalnymi oraz bakteriami, dlatego jej niedobory skutkują długotrwałym gojeniem ran, długim chorowaniem i trudniejszym wychodzeniem z różnych problemów zdrowotnych.

Ból mięśni

Dowiedziono, że już jedna dawka witaminy D podana w przypadku wystąpienia silnego bólu mięśni, potrafi obniżyć poziom bólu aż o 57%!

Nie bójcie się słońca. Nie zalecamy leżenie plackiem w upalny dzień, koło południa, w pełnym słońcu. Ale regularne spacery, każdego dnia musicie wystawiać się na słońce, a jeśli nie możecie, koniecznie suplementujcie witaminę D. Zobaczycie znaczną różnicę w funkcjonowaniu Waszego organizmu.

Jeśli występują u Was powyższe objawy warto sprawdzić poziom witaminy D, żeby mieć świadomość jak duża jest skala niedoboru i podjąć odpowiednie działania w formie zmiany trybu życia i suplementacji.