in

Kierowca zrobił to na oczach policji. Nagranie z jego występku obiegło sieć

Policja z Pomorza opublikowała nagranie z niedawnej interwencji, w której ujawniono zachowanie nieodpowiedzialnego kierowcy na drodze. Mężczyzna, kierujący fordem, niecierpliwił się z powodu powolnej jazdy innych uczestników ruchu i postanowił wyprzedzić aż cztery pojazdy na linii ciągłej. Niestety, jednym z nich byli mundurowi, którzy natychmiast przystąpili do interwencji.

Niecierpliwy kierowca ukarany mandatem

22-letni kierowca osobówki został złapany na gorącym uczynku i musiał ponieść konsekwencje swojego postępowania. Za swoje rażące naruszenie przepisów drogowych został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz otrzymał 25 punktów karnych. Nie miał on szans na wymiganie się od odpowiedzialności, ponieważ wszystko zostało zarejestrowane przez kamerę.

Cała interwencja została udostępniona w sieci, może on posłużyć za przykład i przestrogę dla innych kierowców. Zbyt duża niecierpliwość i brak rozwagi na drodze może skończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami, zarówno dla samego kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu.

Taka sytuacja powinna skłonić każdego z nas do przemyślenia naszego zachowania na drodze. W końcu, nasze bezpieczeństwo i zdrowie oraz zdrowie innych zależą od tego, jak dbamy o przestrzeganie przepisów i kulturę jazdy.