in ,

Od lat czuła ból w klatce piersiowej. Gdy lekarz wykonał rentgen, przetarł oczy ze zdumienia.

W czasie pandemii każdy skupia się na chorobie, jaką jest koronawirus, jednak warto pamiętać o naszym zdrowiu nie tylko pod kątem tych konkretnych objawów. Inne niepokojące dolegliwości również nie mogą ujść naszej uwadze. Mogą okazać się czymś poważniejszym.

Pewna 83-letnia kobieta od wielu lat nie mogła poradzić sobie z bólem w okolicy klatki piersiowej. Nie miała pojęcia, co to jest i w końcu była zmuszona iść do specjalisty.

Lekarz nie mógł uwierzyć w to, co widzi – okazało się, że pacjentka cierpi na bardzo rzadką dolegliwość.

Chwila prawdy

Kobieta skarżyła się, że od dawna cierpi na ból w klatce piersiowej, a także bardzo często ma zgagę i nie może swobodnie przełykać. Poza tym każdego roku chudła kolejne 4 kilogramy. To naprawdę niepokojące objawy, które utwierdziły ją w przekonaniu, że nie może się leczyć sama, nie wiedząc, czy nie ma do czynienia z czymś poważniejszym.

Pacjentce został wykonany rentgen, co doprowadziło do niespodziewanych wniosków. Cierpiała na bardzo rzadką chorobę.

Niecodzienny widok na rentgenie


 
Po wykonanym badaniu okazało się, że przełyk kobiety wyglądał jak sprężyna. Czegoś takiego nigdy nie widzieliśmy na oczy. Taka przypadłość jest spowodowana tym, że przełyk jednocześnie się kurczy i deformuje.
 
83-latka dostała zastrzyk z botoksu i teraz czuje ogromną ulgę. Nadal ma problemy z przełykaniem, ale objawy nie dokuczają tak jak kiedyś.
 
Pamiętaj, aby nie lekceważyć żadnych znaków, jakie daje twój organizm!
 

Źródła: Newsner / The New England Journal of Medicine