in

6-latka wykonała trik z TikToka. Teraz lekarze walczą o jej życie, mama dziewczynki apeluje do rodziców.

6-letnia dziewczynka została przewieziona do szpitala po tym, jak skorzystała z triku poznanego na TikToku. Teraz trwa walka o jej życie. Mama postanowiła przestrzec innych rodziców, zanim będzie za późno.

Niebezpieczny trik z TikToka

Dostęp do popularnych aplikacji takich jak TikTok może okazać się zgubny dla dzieci. Przekonała się o tym na własnej skórze mama Tanith, której córeczka trafiła do szpitala przez sznur magnesów.

Wszystko zaczęło się od tego, że dziewczynkę 12 września bardzo rozbolał brzuch i wymiotowała. Mama postanowiła udać się z nią do lekarza rodzinnego. Wizyta jednak nie pomogła, więc ostatecznie 6-latka została przetransportowana do szpitala dziecięcego Royal Alexandra Children’s Hospital. Tam lekarze stwierdzili, że ma zapalenie wyrostka robaczkowego.

Kiedy chirurdzy zaczęli operować, znaleźli w jelicie dziecka sznur magnesów. Specjalista stwierdził, że „mogły doprowadzić do śmierci lub dotkliwe okaleczyć organy wewnętrzne dziewczynki”.

Jak później wyszło na jaw, dziewczynka zebrała magnesy ze szkoły, żeby zrobić z nich biżuterię dla swoich lalek. Po drodze trafiła na nagranie, na którym zobaczyła, że takie kulki mogą imitować kolczyki w języku. Uznała, że spróbuje tego triku, jednak za każdym razem połykała magnesy. Ostatecznie… w jej jelicie znaleziono ich aż 23! Połączyły się, co doprowadziło do przebicia jelita.

Mama 6-latki uznała, że musi ostrzec innych rodziców:

„Chcę podkreślić, jak naprawdę niebezpieczne są te magnesy. Moja córka przeszła poważną operację i to było dla niej przytłaczające, ma teraz bliznę o długości ok. 10 cm, a mogło być znacznie gorzej.”

Na TikToku aż roi się od głupich treści – co do tego raczej nikt nie ma wątpliwości. Niektórzy zrobią wszystko, żeby mieć swoje pięć minut, ale warto zawsze pamiętać o tym, że głupie pomysły mogą przyczynić się do cudzej tragedii.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródła: www.bbc.com, www.mirror.co.uk, www.walesonline.co.uk