in

Niebezpieczny trend obiegł sieć. Lekarz alarmuje, może skończyć się to tragicznie.

TikTok to prawdziwa kopalnia rozmaitych trików, które niekoniecznie są bezpieczne. Jeden z nich w ostatnim czasie stał się prawdziwym hitem. Lekarz postanowił zaapelować do wszystkich, aby nie próbowali tak robić.

Mowa o „scalp popping”. PCo to takiego? To mocne pociągnięcie włosów tak, aby słychać było trzask. Zaledwie garstka osób zdaje sobie sprawę z tego, że może skończyć się to naprawdę źle.

Niebezpieczna moda

Jak czytamy na portalu Yahoo, na TikToku pojawił się trend, którego lepiej unikać jak ognia. Zapoczątkował go mężczyzna o pseudonimie asmr.barber. Na nagraniu możemy zobaczyć, jak fryzjer czesze włosy klientki, po czym nagle ciągnie ją mocno za pasmo, co powoduje, że w tle słychać dźwięk trzaskania.

Mnóstwo osób zaczęło korzystać z tego triku. Na TikToku nie brakuje filmików z hasztagiem #scalppopping (ang. skalpowanie – przyp. red). Anthony Youn, chirurg plastyczny z Detroit i użytkownik TikToka jest zdania, że może się to odbić na naszym zdrowiu.

Jak się okazuje, dźwięk trzaskania pojawia się w chwili, gdy odrywana jest tkanka miękka. Lekarz ostrzega, że może pojawić się silny ból, a nawet krwawienie. Każdy, kto stosuje ten trik, musi być przygotowany na pojawienie się stanu zapalnego i blizn. Podobnego zdania jest dr Mona Gohara, dermatolog z Connecticut.

„Niepokoję się, że mieszek włosowy zostanie uszkodzony u podstawy, powodując stan zapalny, a nawet blizny” – mówi dr Mona Gohara (Yahoo).

Obecnie, jeśli wpiszemy na TikToku hasztag „scalp popping”, pojawi się ostrzeżenie przed tą niebezpieczną zabawą.

@asmr.barber

Enjoy 💆‍♂️ hair cracks ##asmrsleep ##asmrbarber ##indianbarber ##asmr ##crack ##haircrack

♬ suono originale – ASMR Barber

Źródło: o2.pl