in

Popularna przyprawa zabiła jej 4-letniego synka. Zrozpaczona matka chce ostrzec innych rodziców.

Dzieci to ciekawskie istoty. Niemalże od pierwszych miesięcy poznają świat poprzez dotyk, zapach, wzrok i słuch.

Często pchają ręce tam, gdzie nie trzeba. Dlatego rodzice bardzo często powtarzają im, aby nie dotykały do ognia, uważały z gorącą wodą czy tez wiele innych rzeczy, które wydają się tak oczywiste. Niestety nie wszystkie sytuacje możemy przewidzieć. Kilka chwil nieuwagi, w niektórych przypadkach może doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Brianna, matka radosnego czterolatka nigdy nie spodziewała się, że jej historia stanie się tą tragiczną. Na pozór zwyczajna sytuacja, w której Matthew zaciekawiony kuchennymi zapachami, odszedł od miejsca zabawy i sięgnął po jedną z przypraw… cynamon.

Dziecko wzięło głęboki wdech i w tym momencie cynamon przedostał się do dróg oddechowych chłopca. W ciągu zaledwie kilku chwil maluszek zaczął się krztusić. Przerażona matka nie wiedziała co się dzieje, jednak po ułamku sekundy dostrzegła rozsypany cynamon. Natychmiastowo zadzwoniła po karetkę. Po przybyciu na miejsce, sanitariusze od razu przystąpili do reanimacji chłopca. Niestety po blisko dziewięćdziesięciu minutach od powąchania przyprawy, chłopiec zmarł…

Brianna straciła ukochane dziecko. Jej świat się rozpadł na kawałki. Mimo ogromnego bólu i wielkiej straty, kobieta postanowiła ostrzec inne matki, aby za wszelką cenę pilnowały swoich pociech, i nie spuszczały ich nawet na moment z oczu. Skąd w kobiecie aż tak wielka determinacja?

Nie tak dawno, w Internecie pojawiła się kolejna zabawa o nazwie Cinnamon Challenge, która polega na zjadaniu wspomnianej powyżej przyprawy. Dzieci biorące w niej udział nie zdają sobie sprawy, z niebezpieczeństwa na które same się narażają. Jeden ze znanych koronerów twierdzi, iż wdychany i połykany cynamon może doprowadzić do śmierci, jak było to w przypadku Matthew.
„Cynamon zabija. Te wszystkie dzieci, nie zdają sobie z tego sprawy. Nie potrafię opisać, jak bardzo pękło mi serce, po odejściu syna. Modlę się, aby rodzice kontrolowali, w co bawią się ich dzieci i dokładnie chowali wszystkie przyprawy.”

Źródło i fotografie: facebook