fot. facebook/Małopolska Policja
in

Próbował rzucić się na policjantów z nożami. Nagranie z Krakowa mrozi krew w żyłach.

Policjanci z Krakowa postanowili podzielić się nagraniem, które wywołuje ciarki na plecach. Jedna z ostatnich interwencji funkcjonariuszy była wyjątkowo trudna. Na wideo możemy zobaczyć agresywnego mężczyznę, który zdemolował bar po domowej awanturze, a na koniec chciał rzucić się na policjantów z nożami.

Napastnika obezwładniono dzięki taserowi. Jaka kara go czeka? Czy nikomu nic się nie stało? Znamy szczegóły.

Niebezpieczne zajście

Wszystko stało się w czerwcu, lecz dopiero teraz opublikowano nagranie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym napastniku, który stosował przemoc wobec swojej rodziny. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzny nie było już w mieszkaniu. Niebezpieczeństwo jednak nie minęło – agresor miał przy sobie noże.

Mężczyzna został ostatecznie znaleziony w lokalnym barze. Zdemolował lokal i zniszczył jeden z samochodów znajdujących się nieopodal.

Kiedy zobaczył policjantów, stał się jeszcze bardziej agresywny. Groził im, że użyje noży, które miał ze sobą.

„Sytuacja była bardzo dynamiczna i z uwagi, że zachodziła uzasadniona obawa, że mężczyzna może zranić kogoś lub siebie niebezpiecznym narzędziem – jeden z policjantów użył tasera” – przekazali na Facebooku policjanci.

Sześciu funkcjonariuszom udało się obezwładnić napastnika. Nietrzeźwy 60-latek z Krakowa usłyszał już zarzuty, które dotyczyły między innymi czynnej napaści na umundurowanych funkcjonariuszy, znieważenie ich, uszkodzenie mienia na łączną kwotę 20 tys. zł oraz kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia do innych osób. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Nagranie z zajścia można obejrzeć tutajLINK

Źródło: Małopolska Policja