in

Pies zmarł po zabawie popularną zabawką. Jego właścicielka ostrzega – Nie Kupujcie Jej Swoim Psom!

Jak się okazuje, nie wszystkie zabawki, które spotykamy w sklepach zoologicznych, są odpowiednie dla naszych zwierząt. Niektóre mogą im wyrządzić krzywdę, a nawet doprowadzić do śmierci. Czy wiecie, o których zabawkach mowa?

Zdrajcami są przede wszystkim kłębki zrobione z pozornie mocnej liny. Psy je uwielbiają, ale zabawa nimi może skończyć się źle – ze względu na sznurki.

17 marca Candy Williams opublikowała ważny komunikat na jednej ze stron skupiających miłośników psów, a mianowicie:
„Uważajcie na zabawki zrobione ze sznurka! Są groźne dla naszych pupili!

Udałam się do sklepu zoologicznego, chcąc sprawić radość moim psom. Kupiłam kilka zabawek ze sznurka. Wydawały się być bardzo mocne – ale niestety nie była to prawda. Kolejnego dnia zobaczyłam zabawkę w strzępach. Wyrzuciłam je i miałam nadzieję, że moje psy nie zjadły ich. Niestety – stało się najgorsze. Jeden z moich psów połknął supeł i uszkodził w ten sposób jelita. Weterynarz usunął ponad metr sznurka znajdującego się w jelitach, a także część samego jelita, które już nie było sprawne. Ale to wszystko na nic. Dwa dni później mój piesek zmarł.
Dlatego dziś chciałabym ostrzec wszystkich właścicieli psów, aby nie kupowali tych zabawek.”

Te zabawki można kupić w większości sklepów dla zwierząt.
 
Kupiliśmy zabawkę, a na drugi dzień się rozpadła.
 
Objawami połknięcia sznurka były wymioty, wodnista biegunka i brak apetytu. Większość objawów może zostać pomylona ze zwykłym zatruciem pokarmowym.
 
Na prześwietleniu brzucha ciężko jest zidentyfikować sznurek. USG może wykazać ciało obce, ale jedynie operacja może w 100% potwierdzić.
 
Jedynie operacja może uratować psa. Są narażone na nią psy w każdym wieku. Nasza suczka miała ledwo co ponad rok. To straszne!

 

Przedmioty takie jak sznurek mogą wyrządzić naprawdę ogromne szkody w jelitach. Lecznica Germantown Veterinary Clinic zamieściła informację z ostrzeżeniem: ,,Sznury są najgroźniejsze – ich połknięcie może mieć śmiertelne skutki!”
 
To niezwykle ważne, aby jak najwięcej właścicieli psów o tym wiedziało. Lepiej nie ryzykować i kupować swojemu psu inne zabawki.
 

 
Podziel się tą informacją na Facebooku, aby wiedziało o tym jak najwięcej osób!