fot. freepik, tiktok/Justin Stevens
in

Niebezpieczny trend na TikToku. Są ofiary wśród dzieci, lepiej trzymać rękę na pulsie

Brytyjski dziennik „Daily Mail” donosi o niebezpiecznym wyzwaniu, które krąży w mediach społecznościowych, zwłaszcza na TikToku. Nazywa się to „Benadryl Challenge” i polega na zażyciu dużej ilości leku na alergię, w celu wywołania halucynacji. Niestety, już zdarzyły się przypadki śmiertelne związane z tym wyzwaniem.

Uwaga na niebezpieczeństwo

Eksperci ds. zdrowia zwracają uwagę na to, że to nie tylko niesmaczny żart, ale również poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Zwłaszcza młode osoby, które podejmują się tego wyzwania, są narażone na poważne problemy zdrowotne. Oprócz halucynacji, przedawkowanie leku na alergię może spowodować m.in. niewydolność serca, udar mózgu, drgawki i trwałe uszkodzenia mózgu.

W 2020 roku z powodu przedawkowania leku na alergię zmarła 15-letnia Chloe Marie Phillips, a niedawno 13-letni Jacob Stevens stracił życie po przyjęciu dużej ilości leku. Znajomi chłopca nagrywali go podczas wyzwania, ale nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji. Po zażyciu leku, Jacob dostał silnych drgawek i stracił przytomność. Mimo podłączenia do respiratora, kilka dni później stwierdzono u niego śmierć mózgu.

Ostrzeżenie przed „Benadryl Challenge” jest bardzo poważne i każdy, kto podejmuje się tego wyzwania, naraża swoje zdrowie i życie na niebezpieczeństwo. Rodzice i opiekunowie powinni zwracać szczególną uwagę na to, co robią ich dzieci w internecie i jakie wyzwania podejmują, aby uniknąć tragedii.

Źródło: CBC News