in

W tych parówkach czai się bardzo niebezpieczna bakteria. Sprawdź, czy nie masz ich w swojej lodówce!

Co jakiś czas Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed produktami, w których wykryto szkodliwe substancje, a które mogliśmy kupić, zanim zniknęły ze sklepowych półek.

Tym razem niebezpieczne mogą okazać się parówki jednej z firm, które można dostać w Biedronce. Koniecznie zapoznaj się z tym ważnym komunikatem!

Groźna bakteria w parówkach

Wyszło na jaw, że w popularnych parówkach kryje się bakteria, której powinniśmy unikać jak ognia. Mowa o Listeria monocytogenes, która powoduje listeriozę. Choroba ta może okazać się wyjątkowo niebezpieczna dla kobiet w ciąży, noworodków, seniorów i osób, które mają obniżoną odporność. W wyniku kontaktu z bakterią możemy zauważyć u siebie objawy podobne do grypy: wymioty, biegunka, a nawet posocznica czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Mowa o produkcie „Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature” o wadze 250 g. Bakteria została wykryta w partii o numerze 10971, numerze serii C 09749229 i datą przydatności do spożycia do 1.05.2021. Producentem parówek jest Sokołów S.A. z siedzibą w Sokołowie Podlaskim (weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 20134001). Produkt powstał dla Jeronimo Martins Polska S.A.

GIS apeluje, aby nie spożywać tego produktu!

„W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem” – czytamy w komunikacie.

Jak podkreśla GIS, “firmy Sokołów S.A. i Jeronimo Martins Polska S.A. po otrzymaniu informacji o niewłaściwych wynikach badań natychmiast wszczęły procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu”.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: GIS