in

Zdrowy nastolatek zmarł po wypiciu popularnego napoju. Jeśli twoje dziecko go pije, ostrzec go natychmiast!

Każdy, kto wychowywał nastoletnie dziecko, zapewne wie, jak trudny jest ten okres. Jednego dnia twój syn lub córka chce spędzać czas z rodziną, a drugiego nagle Cię unika i przestaje z Tobą rozmawiać.

Najgorsza obawa rodziców jest wtedy, gdy dziecko sięga po alkohol lub narkotyki. 16-letni Davis Cripe zmarł 26 kwietnia tego roku, ale nie z powodu alkoholu czy narkotyków. Zdaniem CNN, to, co go zabiło, było całkowicie legalną substancją, którą spożywa większość młodych ludzi na całym świecie.

Davis był jak każdy inny nastolatek, uczęszczał do szkoły średniej, pracował w niepełnym wymiarze godzin w sklepie sportowym, lubił muzykę i często rozweselał ludzi wokół siebie swoją osobą. Był przeciwny zarówno alkoholowi, jak i narkotykom, ale nigdy nie postrzegał kawy, napojów gazowanych lub napojów energetycznych jako potencjalnie szkodliwych dla niego.
26 kwietnia Davis wypił kawę o 12.30. Później puszkę Mountain Dew (puszka Mountain Dew zawiera około 54 mg kofeiny). Niedługo potem napił się także napoju energetycznego.

O godzinie 14:28 Davis stracił przytomność i upadł w szkole. Przyjechało pogotowie, a Davis został zabrany do szpitala Palmetto Health Baptist Parkridge. O godzinie 15:30 chłopak niestety zmarł.

Pytanie jak zdrowy nastolatek, jak Davis, który nigdy nie spożywał alkoholu czy narkotyków, stracił przytomność i zmarł w środku dnia? Odpowiedź jest oszałamiająca i niepokojąca:
Spożywał trzy napoje o wysokiej zawartości kofeiny w mniej niż dwie godziny – zmarł z powodu zdarzenia sercowo-naczyniowego wywołanego przez nadmiar kofeiny.

Doszło u niego do zatrzymania krążenia ze względu na dużą ilość kofeiny w jego ciele. Kofeina nie jest niebezpieczna w umiarkowanych ilościach, ale może się stać, jeśli spożywa się jej zbyt dużo w krótkim okresie czasu. Davis, podobnie jak wiele innych dzieci, zrobił coś, co uważał za całkowicie nieszkodliwe, spożywał duże ilości kofeiny. Nastolatek zmarł przez całkowicie legalny napój.
 
Teraz ojciec Davisa, Sean Cripe, zwraca się do innych rodziców, aby właściwie porozmawiali ze swoimi dziećmi o tym, jak bardzo niebezpieczna może być kofeina, jeśli jest spożywana w dużych ilościach. Takie coś nigdy nie powinno się powtarzać, dlatego prosimy podziel się tragiczną historią Davisa z rodziną i przyjaciółmi, aby ostrzec ich o nadmiernym spożyciu kofeiny!