in

Rodzice robią zdjęcie synkowi. Po chwili zauważają, że z jego oczami dzieje się coś strasznego!

W czasach, gdy każdy ma aparat fotograficzny lub telefon z kamerą, wciąż robimy zdjęcia. Nie inaczej jest, gdy w domu pojawi się nowy członek rodziny.

Świeżo upieczeni rodzice wciąż uwieczniają swoje dzieci, aby mieć pamiątkę i móc pochwalić się znajomym. Jednak nie każdy wie, że zrobienie zdjęcia niemowlęciu wymaga szczególnej ostrożności. Lampa błyskowa może wyrządzić im wiele krzywdy!

Na własnej skórze przekonali się o tym rodzice 3-miesięcznego malucha. Zrobili mu zdjęcie z bardzo bliska i zaświecili lampą błyskową w oczy. Wieczorem spostrzegli, że oczy dziecka nie wyglądają normalnie.

Natychmiast zawieźli dziecko do lekarza. Okazało się, że lampa błyskowa uszkodziła niemowlęciu plamkę żółtą oka. Rozwija się ona dopiero u czterolatków. Uszkodzenie tej części oka, która znajduje się z tyłu, w środkowej części siatkówki jest opłakane w skutkach. Ich syn przez jedno zdjęcie, będzie niewidomy na jedno oko do końca życia.

Warto ostrzec swoich znajomych, aby nie robili swoim dzieciom zdjęć z lampą błyskową, ponieważ może to doprowadzić do tragedii.