fot. freepik
in

Myślał, że to tylko zwyczajny żylak. Ale kiedy udał się do lekarza, usłyszał przerażającą prawdę

Procesu starzenia się nikt z nas nie jest w stanie zatrzymać, prędzej czy później zaobserwujemy zachodzące zmiany na naszym ciele – jak na przykład żylaki – to całkiem normalne w pewnym wieku. Tak właśnie myślał 42-letni mężczyzna, gdy zauważył dziwny zawijas na swojej stopie. Ale kiedy nie przestawał go swędzieć, wiedział, że coś jest nie tak i w końcu poszedł do lekarza. To, co od niego usłyszał, jest nieco niepokojące…

Ten człowiek był pewien, że lekarze powiedzą mu, że swędząca zmiana na jego stopie to tylko nowo powstający żylak. Ale nie mógł się bardziej mylić.

Nicień – Zakażenie

W rzeczywistości był to pasożyt, zwany nicieniem. Kilka larw wykluło się i migrowało pod jego skórą.

W niektórych regionach zaskakująco łatwo jest się nimi zakazić, szczególnie jeśli spacerujesz bez butów. Do zakażenia dochodzi, kiedy skóra człowieka zetknie się z jajami nicieni, na przykład, gdy chodzi się boso po piasku lub ziemi. Najczęściej w okolicy stóp, rzadziej w okolicy pośladków i rąk.

Nicień – Leczenie

Na szczęście, dzięki leczeniu, pacjent ma się dobrze. Większość przypadków zakażenia nicieniem ulega samowyleczeniu bez długofalowych negatywnych skutków.

Jak się uchronić?

Ale czy potrafiłbyś sobie wyobrazić coś takiego pod swoją skórą? – Pamiętaj, unikaj kontaktu z miejscami ryzykownymi oraz noś obuwie.

Źródło: metro.co.uk