fot. tiktok/radiologicznamama
in

Pokazała, co się dzieje w Legionowie. „Ten kraj to żart”

Pewna TikTokerka postanowiła podzielić się tym, co zobaczyła w Legionowie. Na nagraniu, które trafiło do sieci widać ogromne kolejki do zapisów na wizyty lekarskie na NFZ. Sznur oczekujących ludzi zdaje się nie mieć końca.

Jak tłumaczy kobieta, taki widok pojawia się tam co miesiąc. Zdesperowani pacjenci potrafią stać w kolejce godzinami.

Wizyty na NFZ

Obok wideo z Legionowa nie da się przejść obojętnie. Możemy na nim zobaczyć pacjentów, którzy chcą się zapisać do kliniki Mediq. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oczekujących jest wyjątkowo dużo.

TikTokerka, która podzieliła się nagraniem, wyjaśniła, że w klinice „jak za PRL-u” istnieje szansa na zapisanie się tylko w jednym dniu w miesiącu – to sobota, w tym wypadku 24 września.

@radiologicznamama #NFZ #kolejka #stoimy #stop #paranoja ♬ dźwięk oryginalny – annazabawska94

„Wizyty oczywiście na NFZ. Jak widać większość osób to osoby starsze. Kto młodszy, to pewnie stoi za kogoś starszego, tak jak na przykład ja, która stoję za ciocię, która nie jest w stanie przyjechać, nie jest w stanie stanąć w tej magicznej kolejce…” – tłumaczyła młoda kobieta, pokazując czekających ludzi.

Podobno pacjentów jest tak dużo, że przyjeżdżają już o godzinie czwartej albo nawet trzeciej w nocy, aby zająć sobie miejsce w kolejce.

„I tak wygląda NFZ w Polsce. Płacimy składki, żeby postać sobie w takich oto pięknych kolejkach” – ironizuje Radiologicznamama.

28-latka zaznacza, że stanie w kolejce nie jest dla niej ogromnym problemem, ponieważ jest młoda, ale osoby starsze i schorowane mają „przekichane”.

Internauci przecierali oczy ze zdumienia, patrząc na wideo spod kliniki. Większość osób nie potrafi pojąć, dlaczego zapisy są tylko raz w miesiącu. Znaleźli się też tacy, którzy zarzucili TikTokerce, że nie wyjaśniła, jak dokładnie wygląda sprawa z zapisami.

„Po co płacić składki zdrowotne które ciagle ida do góry skoro i tak musisz iść prywatnie” – komentuje internautka.

„Połowa i tak nie przyjdzie na wizytę. Wizyty powinny być płatne dodatkowo przyjdziesz to nie stracisz nie przyjdziesz to płacisz!” – brzmi kolejny komentarz

„Ten kraj to żart” – ktoś podsumował

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!