in

10 nawyków, które zwykle towarzyszą ludziom inteligentnym. Sprawdź, jak wiele z nich sam posiadasz

Myślisz, że jesteś inteligentny? Według różnorodnych badań, mądrzy ludzie posiadają często pewne nawyki, które zebraliśmy i przedstawiliśmy poniżej.

1. Ci najinteligentniejsi nigdy nie podchodzą do problemu z agresją.

pixabay.com

Problemów jest wiele. Każdy człowiek denerwuje się gdy zasypia do pracy, kłoci się z partnerem, czy gdy korek na ulicy wcale nie przyśpiesza powrotu do domu. Gniew, jest czymś zupełnie normalnym towarzyszącym niemalże każdemu. Grunt jednak w tym, że osoby o wyższym IQ rzadziej okazują swoją złość agresją, gdyż doskonale radzą sobie z jej opanowywaniem.

2. Inteligentni ludzie nie czują się lepsi od innych.

pixabay.com

Osoby o niskim ilorazie inteligencji bardzo często uważają się zdecydowanie lepsi od innych ludzi. Tymczasem Ci mądrzejsi, zdecydowanie rzadziej okazują się homofobami, rasistami i nie mają w zwyczaju szufladkowania innych. Wszystko przez to, że doskonale znają swoją wartość i nie muszą porównywać się z drugimi osobami. Najnowsze badania wskazują, iż często to właśnie Ci najinteligentniejsi okazują się pomocni i z przyjemnością, bezinteresownie dzielą się swoją wiedzą.

3. Ludzie o wysokim IQ częściej przyznają się do błędów.

Choć brzmi to dziwacznie – tak właśnie jest. Ludzie inteligentni nie tylko zdecydowanie częściej przyznają się do błędów, ale również potrafią z nich czerpać naukę. Każda porażka jest dla nich bowiem właściwą lekcją, stąd też bez większych problemów ponoszą konsekwencję swoich złych decyzji.

4. Ci inteligentni rozumieją uczucia innego człowieka.

Badania statystyczne pokazują, że ludzie o mniejszym IQ bardzo często okazują się egoistami. Jest to związane z faktem, że po prostu nie potrafią wczuć się w sytuację drugiej osoby. Dlatego, wraz ze wzrostem inteligencji zwiększa się też empatia czy umiejętność słuchania i rozumienia innych. Rusell James z Teksasu z kolei wskazał, że ludzie inteligentni częściej bezbłędnie rozpoznają potrzeby drugiego człowieka i zdecydowanie chętniej i bezinteresownie oferują swoją pomoc.

5. Ludzie inteligentni mają przyjaciół przez lata!

fot pixabay

Najrozmaitsze badania statystyczne wskazują również, iż osoby inteligentne lepiej dobierają sobie przyjaciół, co sprawia, że ich relacje zachowywane są przez lata. Potrafią bowiem docenić drugą osobę i czerpać przyjemność z obcowaniem z nią.

6. Niechlujność ludzi inteligentnych to nie przypadek!

Niektóre z badań jasno daje do zrozumienia, że osoby inteligentne – choć są bardziej niechlujne, zyskują przez to twórczość. Jeśli więc masz „nieład” na biurku, może to oznaczać, że potrzebujesz tak zagospodarowanego miejsca, aby lepiej działać – zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej.

7. Więcej przekleństw – wyższa inteligencja.

Public domain, via Wikimedia Commons

Co najmniej kilka statystyk wykazuje, iż osoby z wyższym IQ zdecydowanie częściej wykorzystują wulgarne słowa. Im więcej znanych przekleństwa tym większy zasób słownictwa, który jest nadrabiany a nie maskowany.

8. Inteligentni ludzie to zazwyczaj nocne marki.

fot pixabay

Niektóre z amerykańskich badań wskazują, iż osoby inteligentne zdecydowanie później chodzą spać, a dodatkowo dłużej zasypiają od tych, z mniejszym IQ.

9. Osoby z wyższym IQ są leniwi.

fot pixabay

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie n a Florydzie pokazały, iż osoby inteligentne nigdy się nie nudzą. Nie szukają zatem rozrywek w postaci aktywności fizycznej ( co ma miejsce w przypadku ludzi z niskim IQ), gdyż zwykle są zajęci licznymi przemyśleniami.

10. Osoby z dużym IQ używają…. Funkcji DRZEMKI w telefonie!

Chyba znana każdemu sytuacja… Wcześnie rano, dzwoni budzik… a Ty włączasz drzemkę, by zyskać choćby kilka minut. Od dziś nie musisz mieć wyrzutów z tego powodu, gdyż naukowcy pokazali, iż osoby inteligentne rzadko reagują na budzik i wstają dopiero po jednej z wielu drzemek ustawionych w telefonie.
51/365 The Snooze Button

Źródła: tipsandcrafts.com