fot. freepik.com
in

5 nawyków, których musisz się pozbyć, jeśli chcesz schudnąć.

Istnieje wiele sposobów na przyspieszenie metabolizmu – aby to zrobić, musisz porzucić kilka nawyków.

Spanie w ciepłym pokoju
Aby tłuszcz spalał się szybciej, konieczne jest dostosowanie temperatury w sypialni na 18-19 stopni. W tej temperaturze ciało wyda więcej energii na ogrzewanie. Dlatego nawet we śnie możesz schudnąć.

Ogranicz węglowodany
Zasadniczo diety o niskiej zawartości węglowodanów są bardziej przydatne niż diety zawierające minimum tłuszczów , ale nie należy ich całkowicie usuwać, szczególnie jeśli uprawiasz sport. Mięśnie wymagają glikogenu, który jest wytwarzany z węglowodanów, w przeciwnym razie po prostu nie będziesz miał energii.

Szkodliwe przekąski
Aby uzyskać szczupłą sylwetkę, musisz porzucić różne bułki, tabliczki czekolady, a zwłaszcza fast foody. Jeśli między głównymi posiłkami chciałbym zjeść, idealnym rozwiązaniem byłoby jabłko. Można go pokroić na kilka kawałków i powoli jeść. Głód zostanie zaspokojony.

Niewłaściwy trening
Wydawałoby się, że im dłużej ćwiczysz, tym więcej kalorii tracisz. Ale nasze ciało nie jest wszechmocne. Przepracowanie nie doprowadzi do pozytywnego wyniku. Lepiej wybrać krótkie, intensywne treningi niż „długodystansowe”.

Zignoruj ​​poranne spacery
Aby schudnąć, musisz poruszać się więcej, szczególnie rano. Rano jest mniej zanieczyszczeń w powietrzu i więcej czystego tlenu w powietrzu. Jeśli praca jest w pobliżu, najlepiej iść pieszo. W ciągu trzydziestu minut porannego spaceru możesz znacznie poprawić poziom cukru we krwi.