in

Wystarczy jeden wniosek, aby dostać nawet 1400 złotych od ZUS-u. Jaki jest warunek?

Wspaniała wiadomość dla Polaków – okazuje się, że można dostać od ZUS-u nawet 1400 złotych. Wiemy, jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać pieniądze.

Okazuje się, że przelewy bardzo szybko trafiają do obywateli. O czym mowa?

Oczywiście o dodatku solidarnościowym. Aby go dostać, wystarczy złożyć zaledwie jeden wniosek. Polacy dostali już z jego tytułu ponad 92 miliony złotych. Można jeszcze składać wniosek! Jakie trzeba spełnić warunki?

Nawet 1400 złotych od ZUS-u

Dodatek solidarnościowy to dodatek przysługujący każdemu, kto z powodu pandemii koronawirusa stracił pracę po 15 marca 2020 roku. Poza tym także osób, którym wygasła umowa w tym właśnie okresie i nie została ona przedłużona przez pracodawcę. To jednak nie wszystkie warunki, które trzeba spełnić, aby dostać pieniądze.

Jest jeszcze jedna kluczowa rzecz – osoba starająca się o świadczenie przed utratą pracy musiała podlegać ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez okres przynajmniej 60 dni.

O dodatek solidarnościowy mogą ubiegać się także osoby zarejestrowane jako bezrobotne, ale przyznanie im świadczenia będzie musiało być równoznaczne z zaprzestaniem przyznawania im zasiłku dla bezrobotnych.

W jaki sposób złożyć wniosek?

Aby otrzymać nawet 1400 złotych, trzeba złożyć wniosek drogą elektroniczną, na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

„Dodatek solidarnościowy jest wypłacany w ekspresowym tempie. Staramy się realizować nasze hasło: dziś wniosek jutro wypłata świadczenia. Z naszych danych wynika, że najczęściej o środki wnioskują kobiety – 59 proc. Jeśli chodzi o podział wiekowy, to najwięcej wniosków składają osoby w wieku od 26 do 35 lat” – informuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, jak cytuje portal interia.pl.

Źródło: interia.pl