in

Nawet 1000 zł na wakacje. Wiemy już, jakie warunki trzeba spełnić, lepiej się pospieszyć.

Powoli zaczyna się sezon urlopowy. Piękna pogoda sprzyja planowaniu wakacyjnych wyjazdów. Niektórzy jednak nie będą mogli pozwolić sobie na zbyt wiele. Szokujący wzrost cen sprawia, że spora część Polaków musi zrezygnować z wielu przyjemności. Ciężko jednak nie myśleć o letnim wypadzie.

Z pomocą przychodzi bon turystyczny – można dostać od 500 do 1000 złotych. Jakie warunki trzeba spełnić? Do kiedy ważny jest bon? Znamy szczegóły.

Bon turystyczny 2022

Bon przyznawany jest ze względu na dochód rodziców w formie kodu (bez możliwości wymiany na gotówkę). Obejmuje on noclegi, kolonie i półkolonie dla dzieci, a także bilety wstępu m.in. do parków rozrywki, parków wodnych czy muzeów.

Kto może spodziewać się 500 zł, a kto 1000 zł i więcej? O 500 zł mówimy w przypadku każdego dziecka, na które rodzice pobierają 500 plus. Dodatkowy bon o wartości 500 zł jest przeznaczony dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności, czyli razem będzie to kwota 1000 zł.

Rodzina z dwójką dzieci otrzyma bony o wartości 1000 zł, a jeśli jedna z pociech ma orzeczenie o niepełnosprawności wtedy mowa o kwocie 1500 zł.

Bony można wykorzystać do końca września tego roku. Aby go aktywować, załóż profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (aktywuj bon w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] > [Mój Bon]).

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

źródło: parenting.pl