in

Uczniowie nie wrócą do szkół? Minister edukacji postawił sprawę jasno.

Pandemia koronawirusa bezustannie daje się we znaki. W ostatnich dniach minister zdrowia przyznał, że jest bardzo zaniepokojony obecną sytuacją. Zapowiedziano dodatkowe obostrzenia, mające na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Co z powrotem uczniów do szkół? Jak będą wyglądać najbliższe tygodnie? Czy nauka zdalna zostanie przedłużona? Na ten temat wypowiedział się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Nauka zdalna

Przemysław Czarnek w rozmowie z TVP Info przyznał, że decyzje podejmowane przez rząd będą zależeć od sytuacji epidemiologicznej i tego, co przyniesie wariant Omikron.

„To będziemy wiedzieć za jakieś trzy tygodnie, miesiąc. Dopiero wtedy będziemy podejmować następne decyzje, przy czym to już będzie sezon ferii zimowych więc i tak 1/3 do połowy Polski będzie wyłączona z nauki stacjonarnej z uwagi na ferie zimowe” – podkreśla minister.

Minister edukacji i nauki przypomniał przy tym, że uczniowie od czerwca uczyli się stacjonarnie, pomimo podpisów ponad 500 tys. dzieci idących za głosem opozycji, „która mówiła, że nie można wracać do szkoły, że szkoły nie są przygotowane”.

W zeszłym roku mieliśmy do czynienia z feriami zimowymi w jednym terminie (od 4 do 17 stycznia 2021). Jak będzie to wyglądać w tym roku? Szczegóły przedstawiamy poniżej:

– od 15 do 30 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego;
– od 22 stycznia do 6 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego;
– od 29 stycznia do 13 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego;
– od 12 do 27 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!