in

Chciał odebrać dziecko ze szkoły i doznał szoku. Widząc co robi nauczycielka, od razu wezwał policję

Szkoła jest miejscem, w którym dzieci spędzają bardzo dużo czasu. Najważniejsze, żeby czuły się w niej bezpiecznie i wiedziały, że mogą zaufać nauczycielom. Jak się jednak okazuje, nie zawsze jest to możliwe. To, co stało się w jednej z placówek, po prostu nie mieści się w głowie. Jak mogło dojść do czegoś takiego?

Pewien rodzic odbierający swoją pociechę ze szkoły był świadkiem porażającej sceny. Uznał, że nie ma na co czekać i od razu poszedł do dyrekcji, która z kolei zawiadomiła policję. Jego przypuszczenia okazały się być słuszne.

Wstrząsające odkrycie

Jak przekazuje portal polsatnews.pl, w zeszły czwartek w Kaliszu doszło do absurdalnej sytuacji. Jeden z rodziców odbierał swoje dziecko ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej i od jednej z nauczycielek poczuł zapach alkoholu. Dyrekcja została o tym natychmiast poinformowana i wezwała policję.

Funkcjonariusze przebadali nauczycielkę alkomatem. Rzeczniczka prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz w rozmowie z polsatnews.pl tłumaczy:

„Badanie stanu trzeźwości kobiety przeprowadzone na miejscu interwencji potwierdziło podejrzenia. W organizmie kobiety wykryto 2,5 promila alkoholu.”

Nauczycielka była wychowawczynią uczniów pierwszej klasy i opiekowała się poza tym dziećmi na świetlicy. Musi liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Rzeczniczka prasowa kaliskiej policji informuje, że prowadzone jest postępowanie w tej sprawie:

„W związku z podjęciem czynności zawodowych pod wpływem alkoholu, za co grozi kara aresztu lub grzywna.”

Dyrekcja nie miała żadnych wątpliwości co do tego, że nauczycielkę trzeba zawiesić w wykonywaniu czynności służbowych i skierować sprawę do rzecznika dyscyplinarnego. Dyrektorka szkoły Beata Prus skomentowała podejrzenia rodzica:

„Wydało mu się dziwne, że nauczycielka, przekazując dzieci, cały czas powtarzała formułkę „Oddaję zgodnie z regulaminem”. Rodzic pomyślał, że pani może być pod wpływem leków lub alkoholu”

To nie do wiary, że mogło dojść do czegoś takiego…

Źródło: polsatnews.pl, faktykaliskie.pl