in

Uczeń wyciąga broń i zaczyna strzelać w szkolnej stołówce. Nieśmiała nauczycielka wkracza do akcji i zostaje bohaterką

W 19 tygodni 2019 roku w USA odbyło się już ponad 15 strzelanin w szkołach, w których ktoś został ranny lub zabity.

Ameryka wyróżnia się na tle innych rozwiniętych krajów, jeśli chodzi o śmiertelne zabójstwa z bronią – w dużej mierze dlatego, że ludzie mają dostęp do broni, co ułatwia przeprowadzenie ataku. Ale kiedy dzieje się tragedia, „sytuacyjni bohaterowie” mogą niespodziewanie ujawnić się z tłumu.

Jednym z tych niesamowitych bohaterów jest Angela McQueen.

Tuż po 11:30, 20 września 2017 roku koszmar stał się rzeczywistością. Uczeń szkoły Martoon High School w Illinois otworzył ogień w szkolnej stołówce. Ale zanim zdarzyła się tragedia, nauczycielka zrobiła coś nieprawdopodobnego.

Strzelaniny w szkole są dewastacyjne i mogą skrzywdzić zarówno dorosłych jak i dzieci. Kiedy Angela McQueen zobaczyła jak uczeń podnosi pistolet w zatłoczonej stołówce, powiedziała, że do głowy przyszła jej jedna myśl: „Nie zrobisz tego moim dzieciom”.

Angela McQueen, nauczycielka matematyki i wychowania fizycznego uczy w szkole od 17 lat. Natychmiast rzuciła się na napastnika, gdy celował w uczniów jedzących lunch.

Chłopiec kontynuował strzelaninę, gdy McQueen próbowała go rozbroić.
„Wkroczyłam do akcji, ponieważ obejrzałam się i zobaczyłam ucznia wyciągającego broń i celującego w dzieci po jego prawej stronie” – powiedziała Angela w filmie opublikowanym przez Illinois Education Association.
„Natychmiast rzuciłam się na pistolet i wyciągnęłam broń w powietrze tak szybko, jak mogłam, ponieważ nie chciałam, żeby strzelił do uczniów.”

Angeli, która jest opisywana jako nieśmiała i spokojna osoba, udaje się powstrzymać rewolwerowca.

Jego palec wciąż był na spuście, gdy w sufit zaczęły wystrzeliwać kule. Szkolny ochroniarz był w innej części szkoły, ale gdy tylko usłyszał strzały, przybiegł na pomoc.

Wkrótce ponad 100 policjantów wtargnęło do Matton High School i zabrało niedoszłego mordercę do aresztu.

Niestety, 16-letni uczeń został postrzelony podczas incydentu. Później został zwolniony ze szpitala. Inny uczeń został postrzelony 2 razy, ale przeżył – powiedziała Bridget Shanahan, rzecznika Stowarzyszenia Edukacyjnego Illinois.

Zgodnie z doniesieniami, strzelec, którego pojmała policja, został oskarżony o napaść z bronią palną.
Z powodu jego wieku, pozostał anonimowy.
 
Policja twierdzi, że szybka reakcja Angeli McQueen uratowała wiele ludzkich istnień.
„Gdyby nauczyciel nie zareagował tak szybko, jak ona, myślę, że sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej” – powiedział szef policji Matoon Jeff Branson.
Angela powstrzymała niebezpieczną sytuację, zanim się rozwinęła, ale jej rola jako obrońcy jeszcze się nie skończyła.
Nawet po obezwładnieniu strzelca, Angela McQueen sprawdzała stan uczniów.

„Chodziła i upewniała się, że wszystko jest w porządku. Poszłam, uścisnęłam ją i podziękowałam, bo tylko tyle mogłam – mogło być o wiele gorzej, ale ona sprawiła, że tak nie było” – powiedziała CBS uczennica Anna Morton.
 
Dla społeczności uczynek Angeli był oszałamiającym aktem heroizmu. Wszystko to wydarzyło się w cichej szkole liczącej około 1000 uczniów, która mieści się 180 mil na południe od Chicago.
„Jesteśmy wdzięczni Angeli za jej odwagę, która uratowała życie naszym dzieciom. Była promieniem światła w naszej najciemniejszej godzinie” – powiedział nadinspektor Larry Lilly.

Każdego roku niewinni giną w strzelaninach szkolnych, które trzeba powstrzymać!
 
Nie zawsze możemy polegać na bohaterach, takich jak Angela, gdy dzieje się coś strasznego.
Ale dzięki swojej odwadze, Angela zasługuje na cały hołd, który na nią spadł. Niektórzy ludzie nie wiedzą jak zareagować w takiej sytuacji i zamieniają się w słup soli.
Potrzeba odwagi, by szybko ocenić sytuację i zareagować. Wielkiej odwagi. Niech Bóg cię błogosławi, Angela.
 
Ten niesamowity nauczyciel zasługuje na laury. Podziel się tą historią ze swoimi znajomymi na Facebooku.